Więcej
  Strona głównaInstytucjeWarecka akcja na rzecz budowy hospicjum

  Warecka akcja na rzecz budowy hospicjum

  Życie jest jak echo. Oddaje Ci wszystko, co powiedziałeś lub zrobiłeś. Nasze życie jest odbiciem naszego działania. Jeżeli pragniesz więcej miłości na świecie, stwórz więcej miłości w swoim sercu. Wzajemność wkrada się we wszystkie aspekty życia. Życie zwraca Ci wszystko, co w nie włożyłeś. Twoje życie to nie zbieg okoliczności. To odbicie ciebie samego.

  Świat dziś nie pamięta o tych, którzy nie są już nikomu potrzebni. Mowa oczywiście o dzieciach i ludziach starszych, którzy w cichości i skrytości odchodzą z tego świata. Na styku 3 województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego jest wielka luka na mapie hospicjów. Chcemy to zmienić, aby ci chorzy ludzie mieli taki dom obok siebie.

  Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im Piotra Wysockiego w Warce pod kierunkiem katechetek Anny Łobody i Katarzyny Rosiak-Okraj zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, która miała miejsce w listopadzie i grudniu w SP nr 1, parafii św. Mikołaja oraz parafii  Matki Bożej Szkaplerznej. Dzięki ludziom o dobrym sercu udało się zebrać 7.957,74 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto fundacji „Z SERCA DLA SERCA”, która zajmuje się budową Domu Hospicyjnego, który ma powstać w Zaleszanach.

  Serdecznie dziękujemy tym, którzy wspierali akcję: Dyrekcji SP nr 1 w Warce, Proboszczom obu wareckich parafii, wolontariuszom oraz wszystkim Darczyńcom.

  Katarzyna Rosiak-Okraj

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE