Lekkoatletyczny sezon czas zacząć!

Lekkoatletyczny sezon czas zacząć!

Zima się kończy, zatem czas na wyjście młodych lekkoatletów z sali gimnastycznej. Sezon biegowy nasze talenty otworzyły w Radomiu na Kazikach – corocznym święcie patrona miasta, gdzie na linii startu biegów młodzieżowych stanęło blisko 550 uczestników, a w biegu dorosłych aż 1200 osób.

Kaziki już po raz XII przyciągnęły dużą rzeszę małych i dorosłych biegaczy, a warecka młodzieżowa grupa lekkoatletów była tam już po raz 4. Zawodnicy w biegach dziecięcych i młodzieżowych ścigali się w swoich kategoriach wiekowych lekko pod górkę, brukowaną, miejscami śliską ulicą Żeromskiego.

Początek rywalizacji to szybki bieg przedszkolaków, gdzie na 3 miejscu zameldował się Ignaś Maciejewski. W kategorii 1-2 klasa po raz kolejny pewne zwycięstwo i niezagrożona do mety dobiegła Zuzanna Gos, a trzecie miejsce wywalczyła Martyna Mikos. Śliska kostka i tłok przed metą, i mamy dramat w kategorii chłopców 1-2, gdzie nasz pewniak Wiktor Sowa będąc w pierwszej trójce na 10 m przed metą przewrócił się  i pozycja medalowa uciekła sprzed nosa, a Aleksander Kuciński wpadł na metę na 7 miejscu.

Dużą niespodzianką była kategoria 3-4 klas gdzie wareckie dziewczęta zanotowały świetne rezultaty – Aniela Zbrzezna zajęła 2 miejsce, Martyna Regulska – 3. Wśród chłopców w tej kategorii Eryk Rudnikowski dobiegł na 7 miejscu.

Kategoria 5-6 klas wśród dziewcząt na miejscu 2 – Julia Walczak z dużą przewagą nad pozostałymi naszymi zawodniczkami, które dobiegły  na miejscach 12-17. Chłopcy w tej kategorii na początku zostali zbyt daleko za prowadzącymi i mimo wysiłków i wspólnej pracy, nie zdołali już dojść do czołówki, zajmując odpowiednio: 4 miejsce Dawid Prusiński, 5 miejsce Jakub Krawczyk, a Rudnikowski Patryk – miejsce 9.

Najstarsza kategoria dziewcząt i chłopców to klasy 7-8 i gimnazjum i tu zgodnie z założeniami wygrała, i odegrała się za zeszły rok Natalia Nowak  pokonując zeszłoroczną zwyciężczynię.  

Wśród młodzieżowców w mocno obsadzonym biegu, nasz faworyt Wojciech Szajner bez zagrożenia przybiegł pierwszy do mety.

Możemy być bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, bo zimowa praca już owocuje, a w nagrodę niespodzianka – dla najliczniejszej szkoły biorącej udział w Kazikach – nasi zawodnicy dostali darmowe bilety wejścia do JUMP World Radom. Oczywiście po takiej ilości zdobytych pucharów z przyjemnością pojechaliśmy na trampoliny odstresować się po biegu i aby spokojnie wrócić do Warki całą 28-osobową ekipą.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Warce za pomoc przy realizacji działań i zajęć lekkoatletycznych i wsparcie jakie okazują Klubowi.

Po biegach młodzieżowych na starcie biegu głównego na 10 km stanęli wareccy dorośli biegacze, większość już po raz kolejny. Najlepszym z naszych był jednak debiutujący w Radomiu niespełna 17 letni Mateusz Gos. Nie wiemy, co jeszcze drzemie w tym młodym chłopaku, ale zadziwia nas coraz bardziej. Zaszalał na tym biegu niesamowicie i uzyskał czas 36,45 min, co dało mu 52 miejsce Open i 2 w swojej kategorii wiekowej. Dodajmy, poprawił swój rekord życiowy sprzed niespełna miesiąca o blisko 2 minuty. Kosmiczny postęp!

Oczywiście nasza super weteranka Marta Mikołajczyk nie dała szans konkurentkom w kategorii K70 z czasem 45,17. Wśród wszystkich zawodniczek zajęła 312 miejsce. Jak zwykle Marta osiąga niezwykłe rezultaty!

Kolejni wychwyceni przez nas biegacze KS Start Pułaski przybiegli w następującej kolejności:

154 – Piotr Basiak – 41,24 min

187 – Norbert Ścisłowski – 42,30 min

190 – Dariusz Bobrowski – 42,32

210 – Jacek Rybarczyk – 43,01

479 – Grzegorz Mroczkowski – 48,03

596 – Dariusz Kasprzak – 43,45

686 – Mateusz Piwnicki – 51,56

896 – Christo Wasiliew – 55,32

Gratulujemy !

Sezon rusza na dobre, mamy więc w najbliższej przyszłości dwie imprezy biegowe w Warce. 31 marca kolejna VI edycja GP Warki – Bieg Morsa, który rozegrany będzie na dystansie 5km plus biegi dziecięce, a wszystko to na ścieżkach wzdłuż Pilicy tam gdzie działają Wareckie Morsy. Dwa tygodnie później 14 kwietnia Wiosenne Biegi nad Pilicą – na stadionie lekkoatletycznym Biegi dziecięce + Sztafety rodzinne.

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

KS Start Pułaski

Udostępnij:
← Finisaż wystawy DLA NIEPODLEGŁEJ 274. „Urodziny Pułaskiego” i 100 lat relacji Polska - USA →

Dodaj komentarz