14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPlanszówki w miejskiej bibliotece!

  Planszówki w miejskiej bibliotece!

  Oddział dla dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce zaprasza  i z radością informuje o utworzeniu kącika gier planszowych. Do dyspozycji czytelników są gry klasyczne, logiczne, przygodowe, edukacyjne i puzzle. Gry są udostępniane na miejscu i wypożyczane do domu. Są dla tych, którzy poszukują realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Jest to rozrywka, która może sprawić, że dzieci, choć na chwile „odłączą” się od komputerów, tabletów, telefonów. Wspólne granie łączy rodzinę, uczy twórczego myślenia, rozwija wyobraźnię, zmusza do współdziałania, edukuje. Wielu rodziców poszukuje dzisiaj takiej rozrywki i zabawy dla swoich dzieci. Razem więc udowodnijmy, że tradycyjne rozrywki mają szanse odnieść sukces w świecie tak bardzo zawładniętym przez wszechobecne multimedia. Niech więc gry planszowe „wrócą do gry”!

  Posiadamy również audiobooki z bajkami czy lekturami szkolnymi. Prenumerujemy dwutygodnik dla młodzieży „Victor”, który pomaga młodzieży „ogarnąć” szkołę, zrozumieć swoje emocje, mieć dobre relacje z rodzicami i rówieśnikami, ale też bez stresu i skutecznie przygotuje do egzaminu na koniec podstawówki.

  Przypominamy również, że w Warce, przy „Dworku na Długiej” działa WARG – Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki, który posiada bardzo dużo różnorodnych gier i co jakiś czas organizuje wspólne spotkania z planszówkami. W „Dworku” prowadzone są też zajęcia Planszaki” w których pod okiem fachowca najmłodsi samodzielnie lub ze swoimi rodzicami czy dziadkami mogą poznawać nowe gry…

  Zapraszamy zarówno do dziecięcego oddziału Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej jak i do „Dworku na Długiej”!


  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE