Szkolna Liga Strzelecka na półmetku

Szkolna Liga Strzelecka na półmetku

Wzorem lat ubiegłych warecki Klub Żołnierzy Rezerwy LOK im. P. Wysockiego organizuje w roku szkolnym 2018/19 zawody strzeleckie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego.

Szkolna Liga Strzelecka to cykl 3 lub 4 imprez rozgrywanych na strzelnicy w Warce. Cel zawodów to rozbudzenie u uczniów pasji do uprawiania strzelectwa sportowego, budowanie postaw pro obronnych i patriotycznych, poszanowanie w rywalizacji sportowej, bezpieczne posługiwanie się bronią palną.

19 marca rozegrano drugą rundę zawodów. W rywalizacji wzięło udział 70 uczniów z sześciu szkół z Grójca, Jasieńca, Nowej Wsi oraz Warki. W swoich kategoriach startują dziewczęta oraz chłopcy. W wiosennej rundzie najlepsze wyniki osiągnęli: wśród dziewcząt –Patrycja Andziak z LO w Grójcu i Magdalena Kaleta z ZSP w Jasieńcu (obydwie po 84 punkty), a wśród chłopców – Kacper Ścisłowski z CKZiU w Nowej Wsi (81 punktów).

Klub Żołnierzy Rezerwy organizuje zawody w ramach wolontariatu. Broń sportową kalibru 5,6 mm użycza Dyrektor ZSP w Warce, są to karabinki Ural 2 oraz SM 2. Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Grójcu organizatorzy mogą zakupić amunicję, w ilości wystarczającej na rozegranie cyklu zawodów. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce będzie fundatorem trofeów sportowych, tj. pucharów, medali i dyplomów, którymi nagrodzeni będą zwycięzcy po podsumowaniu cyklu zmagań. Dekoracja najlepszych odbędzie się w Warce 25 maja br. podczas drużynowych „Powiatowych Zawodów Strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych”.

Patronat nad Szkolną Liga Strzelecka objął Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak.

Zarząd KŻR LOK w Warce

 

Udostępnij:
← Trochę na poważnie, trochę na wesoło… warsztaty dla seniorów Warka pamięta... Katyń 1940... Smoleńsk 2010... →

Dodaj komentarz