3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejVivat Pułaski… Spotkajmy się w Warce 7 lipca!

  Vivat Pułaski… Spotkajmy się w Warce 7 lipca!

  Po rocznej przerwie do kulturalnego kalendarza Warki powraca piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski! Wszystko za sprawą otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego dotacji, która pozwoliła organizatorom i partnerom realnie myśleć o organizacji tej oczekiwanej przez mieszkańców Warki, ale nie tylko, imprezy. Stowarzyszenie W.A.R.K.A., jeden z dwóch głównych organizatorów, obok Muzeum im. K. Pułaskiego, przygotowało projekt i wystartowało w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Na 100 możliwych punktów wniosek uzyskał aż 99, co świadczy nie tylko o dobrze przygotowanym wniosku konkursowym, ale też o pomyśle imprezy, który spodobał się oceniającym. To jeden z nielicznych, a być może i jedyny  w Polsce piknik polsko-amerykański, pokazujący kulturę i historię zarówno naszego kraju jak i Ameryki. Oczywiście motywem przewodnim jest wspólny bohater czyli Generał Kazimierz Pułaski, który przypomnijmy był jednym z dowódców Konfederacji Barskiej, obrońcą Jasnej Góry, a za oceanem twórcą amerykańskiej kawalerii, bohaterem, który m.in. uratował życie Jerzemu Waszyngtonowi.

  Piknik Vivat Pułaski, organizowany jest zawsze w pierwszą niedzielę lipca – to nawiązanie do tego, o co walczył Pułaski i za co zginął, nawiązanie do wolności i Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca.

  Jak zawsze wspólne świętowanie rozpocznie jedyna w Polsce „Parada Pułaskiego” z wareckiego rynku do Parku na Winiarach. Poprowadzi ją sam Pułaski w towarzystwie kompanów z grup rekonstrukcyjnych, orkiestry dętej, barwnego pochodu mieszkańców Warki i amerykańskich motocykli. W parku, na uczestników, czekać będzie wiele atrakcji – pokazy rekonstrukcyjne, wioska indiańska, strefa dziecięca z dmuchańcami, koncerty, stoiska promocyjne, ogródek grillowy, wystawy i wiele innych atrakcji. Całość zakończy koncert z utworami najbardziej znanych muzycznych facetów w czerni czyli Blues Brothers Show.

  To będzie wspaniała niedziela, dlatego już dziś zarezerwujcie sobie czas 7 lipca! Vivat Pułaski! Spotkajmy się w Warce!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A

  A jeśli ktoś chciałby wesprzeć organizację pikniku, zostać jego sponsorem i jeszcze bardziej przyczynić się do uatrakcyjnienia imprezy to wystarczy skontaktować się z organizatorami: Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce lub Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. Razem możemy budować wielkość i atrakcyjność Warki!

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE