Nagrody dla małych czytelników!

Nagrody dla małych czytelników!

Ogólnopolska kampania społeczna „Mała książka  wielki człowiek” przypominająca o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania dotarła do Warki.

Każde dziecko urodzone w latach 2013-2016, które od 17 września 2019 r. odwiedzi lub zapisze się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce, otrzyma wspaniałą Wyprawkę Czytelniczą. Składa się na nią pięknie wydana książka oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Udostępnij:
← Michałów na podium w Ogólnopolskim Konkursie SKO Graj w Orkiestrze MODERATO! →

Dodaj komentarz