4.4 C
Warka
wtorek, 21 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWareccy rekonstruktorzy zdobyli Świnoujście!

  Wareccy rekonstruktorzy zdobyli Świnoujście!

  Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA, działającej przy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” wzięli udział w inscenizacji walk o Twierdzę Świnoujście w ramach „Dni Twierdzy 2019”. Pod szańcami pojawił się sam Napoleon Bonaparte wraz ze swoim sztabem owacyjnie witany przez polskie pułki piechoty. Później odbyła się walka z udziałem licznie zgromadzonej artylerii a na koniec ostrzał okrętu Royal Navy z kanału portowego.

  Spacer po plaży i wśród zabytkowych obiektów przysporzył też wiele wrażeń naszym rekonstruktorom ale najcenniejsze były rozmowy ze spotkanymi ludźmi w tym z licznie przebywającymi tam Niemcami, bardzo życzliwie nastawionymi do ”mundurowych” rekonstruktorów. Nie zabrakło też spotkania z GRH Kołobrzeg i rozmów na temat współpracy w przyszłości.

  GRH WARKA

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE