Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi najlepsi w naszej „Małej Ojczyźnie”

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi najlepsi w naszej „Małej Ojczyźnie”

15 listopada w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyła się IV edycja Olimpiady ,,Powiat Grójecki Moja Mała Ojczyzna”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z sześciu szkół ponadpodstawowych powiatu grójeckiego: z Liceum w Warce i w Grójcu, z Zespołu Szkół w Warce, Grójcu i Jasieńcu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Udział w tym konkursie umożliwia uczniom poznawanie historii małej ojczyzny, kształtuje postawę patriotyczną.

Naszą szkołę reprezentowała mocna drużyna z klas: IV Technikum Ekonomicznego (Mateusz Horosz i Aleksandra Krzyżanowska) i IV Technikum Spedycyjnego (Arkadiusz Korbiń i Paulina Prazimowska).

W wareckim muzeum 23 uczestników przystąpiło do testu wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu ekonomii i historii naszego regionu a w tym roku część pytań dotyczyła historii, życia i działalności Kazimierza Pułaskiego i miejsca skąd się wywodził.

W oczekiwaniu na wyniki, uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, dotyczącej  działalności Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej, podziwiali wspaniałe wnętrza Muzeum.

Komisja Olimpiady w obecności Dyrektora Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwony Stefaniak ogłosiła wyniki. Najwięcej punktów w teście uzyskali uczniowie naszej szkoły i zajęli odpowiednio:

  1. Mateusz Horosz z CKZiU w Nowej Wsi
  2. Aleksandra Krzyżanowska z CKZiU w Nowej Wsi
  3. Adam Siedlecki z Zespołu Szkół w Jasieńcu

Gratulujemy naszym uczniom tak dobrych wyników.

Małgorzata Bosak – CKZiU w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Biegnij z WOŚP przeciwko cukrzycy! Najlepsza z najlepszych… →

Dodaj komentarz