Mundurowe szaleństwo zawładnęło wareckim Rynkiem

Mundurowe szaleństwo zawładnęło wareckim Rynkiem

 

W niedzielę 19 lipca warecki Rynkiem opanowany został przez służby mundurowe. Wszystko za sprawą imprezy MUNDUROWY ZAWRÓT GŁOWY, przygotowanej przez Samorząd Warki, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz zaproszone służby. Dopisała pogoda oraz licznie przybyli uczestnicy, a radości dzieci nie było końca.

Warecki rynek wypełniły stanowiska służb wojskowych, policyjnych, strażackich oraz więziennych. W namiocie 61 Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego z siedzibą w Ogrodzienicach koło Grójca zaprezentowany został sprzęt bojowy oraz pojazdy – quad i transporter. Służba Więzienna – Areszt Śledczy w Grójcu wystawiła wóz operacyjny do konwojowania więźniów oraz zaprezentowała podstawowe środki przymusu bezpośredniego wykorzystywane w swoich akcjach – sprzęt ochronny taki jak tarcze, kaski czy ubrania ochronne. Dużą atrakcją było stanowisko Klubu Strzeleckiego CEL w Grójcu, w którym każdy zainteresowany może rozwijać swoje strzeleckie pasje. Odwiedzający z ogromnym zainteresowaniem oglądali zaprezentowane różne rodzaje broni i żywo dyskutowali z członkami Klubu. Kolekcja przyprawiała najmłodszych pasjonatów o wypieki na twarzy. Po sąsiedzku z Klubem rozstawiło się stanowisko wareckiej Policji, która zawsze chętnie wspiera wszelkie działania na rzecz dzieci. Wystawione zostały elementy wyposażenia stosowane przy zabezpieczeniach imprez, radiowozy policyjne, a przez cały czas trwania imprezy zainteresowani mogli brać udział w lekcjach udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Niespodzianką i to bardzo miłą dla dzieci była wizyta oficjalnej maskotki Mazowieckiej Policji czyli zebry. Oczywiście na pikniku mundurowym nie mogło zabraknąć dzielnych strażaków z OSP Warka. Każdy mógł poczuć się jak strażak zwiedzając wozy i próbując swoich sił w strzelaniu wodą z węża do celu.

Największą atrakcją imprezy był przeprowadzony pokaz ratownictwa z udziałem Straży i Policji, przy wykorzystaniu wraku samochodu dostarczonego przez zaprzyjaźnioną firmę PRIMA AUTO. Punkt 12.30 zawyła syrena i strażacy na sygnale ruszyli ratować uwięzionego w aucie człowieka. Rozbijanie pojazdu, wyciąganie poszkodowanego, a w końcu udzielenie mu pomocy, to skupiło uwagę sporej grupy zgromadzonych uczestników imprezy. Akcja zakończyła się sukcesem. Kontynuując temat, na scenie „Skrzynki Kontaktowej” przedstawiciele służb mundurowych zaprezentowali jak fachowo udzielać pomocy w przypadkach zakrztuszenia, poparzenia i innych wypadków.

Słoneczko dogrzewało, dzieci szalały na ustawionym przez ABC DZIECKA policyjnym dmuchańcu a ochłodę przynosiła specjalnie przygotowana przez strażaków wodna kurtyna.

Dzień był pełen wrażeń i przyniósł ogrom wspaniałych doznań.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za aktywny udział w imprezie wszystkim zaangażowanym służbom mundurowym wymienionym w treści artykułu.

Udostępnij:
← "Mamma Mia!", czyli kino plenerowe w rytmach hitów ABBY Komedia "Gotowi na wszystko..." rozbawiła warecką publiczność →

Dodaj komentarz