Przepiękne patriotyczne śpiewanie na wareckim Rynku

Przepiękne patriotyczne śpiewanie na wareckim Rynku

1 sierpnia na wareckim Rynku odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wymowne milczenie, syreny strażackie, race i Mazurek Dąbrowskiego zapoczątkowały patriotyczne popołudnie.

Mimo niepewnej  sytuacji w naszym kraju związanej z pandemią, mieszkańcy Warki jak również turyści zebrali się w centrum miasta aby wspólnie oddać hołd powstańcom. O godzinie „W” –  tj. o 17:00 zawyły syreny i odpalono race dymne, a następnie wszyscy obecni odśpiewali Hymn Polski, podczas którego na akordeonie akompaniował Tadeusz Nogajski – członek grupy senioralnej „Klubu Złotego Wieku” z Warki.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której wyżej wymieniona grupa senioralna zaśpiewała piosenki powstańcze, wśród których znalazły się m.in.: „Pałacyk Michla”, „Teraz jest wojna” czy „Siekiera, Motyka”. Do śpiewania dołączyło liczne grono seniorów z pozostałych klubów i grup nieformalnych z terenu całego powiatu grójeckiego. Po wzruszającym koncercie seniorów przyszedł czas na występ Katarzyny Ambroży wraz z przedstawicielami sekcji wokalnej działającej w „Dworku na Długiej”. Dzieci wykonały piosenki takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku” czy „Piechota”. Występ ten również wywołał duże poruszenie wśród publiczności.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wspólnego śpiewania specjalne śpiewniki patriotyczne, tak aby każdy mógł aktywnie uczcić pamięć poległych powstańców.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec na projekt pt. „Warecki Rynek 2020”. Partnerami wydarzenia byli: Samorząd Warki, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Złotego Wieku w Warce, sekcja wokalna „Dworku na Długiej” prowadzona przez Katarzynę Ambroży.

Udostępnij:
← Szczęśliwi w nowym miejscu – teraz jeszcze bliżej do Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza →

Dodaj komentarz