16.4 C
Warka
czwartek, 6 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZnamy uczestników II edycji konkursu "SpłyWarka"

  Znamy uczestników II edycji konkursu „SpłyWarka”

  24 lipca odbędzie się już IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej. Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się jego druga edycja. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 11 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a wezmą w nich udział:

  Aleksandra Niedziałek 

  Repertuar który wykonuje to fuzja bluesa, folku i poezji śpiewanej. W 2018 roku zdobyła 2 miejsce na festiwalu piosenki turystycznej „Nocnik” w Łęczycy. Ukochanym poetą artystki jest Edward Stachura, często sięga także po repertuar Józefa Czechowicza oraz własny.

  Bez Zgrzytu 

  Zespół pochodzi z Milanówka i funkcjonuje od 7 lat. Gra muzykę autorską z gatunku poezji śpiewanej z elementami rocka, bluesa i jazzu. Założycielem, kompozytorem muzyki i autorem tekstów jest Jacek Łocz, który przez wiele lat grał w legendarnym zespole „Trapiści” z Podkowy Leśnej . Zespół jest jest laureatem festiwali m.in. „Bazuna”, „Wrzosowisko”. W grudniu 2020 r. zespół nagrał debiutancką płytę „Zawołaj mnie”. Skład zespołu: Jacek Łocz, Hanna Łocz, Piotr Koper, Krzysztof Żurek, Mirek Bohdan.

  Igły i liście

  Grupa muzyków, którzy podążając dotąd różnymi muzycznymi ścieżkami, od jazzu przez bluesa po szanty czy nawet hardcore punk, spotkała się wiosną tego roku u wrót „Krainy Łagodności” i zachwycona jej zeilonością postanowiła od tego momentu poznawać ją razem. Jako młoda formacja zadebiutowała podczas tegorocznej „Bazuny na drutach” gdzie uhonorowana została wyróżnieniem. Skład zespołu: Patryk Kula, Maciej Nestorowicz, Rafał Krukowski-Biczyk, Kaja Szwarc-Śpiewak.

  Mariusz Dekiel

  Autor, kompozytor i wykonawca pieśni bólu i radości, które niekiedy grywa przed ludźmi. Najczęściej odbywa się to na festiwalach piosenki autorskiej, kabaretowej, poezji śpiewanej, wodniackiej i jakiej tylko organizatorzy są w stanie wymyślić, a także na recitalach autorskich. Po festiwalach (m.in. SMAK w Myśliborzu, OPPA, Bazuna, YAPA, giełda w Szklarskiej Porębie, OSPA, Sandłicz, Szantomierz, Festiwal Piosenki Dołującej, itd.) i otrzymaniu pewnej ilości nagród (np. Świętokrzyski Scyzoryk, Niezatapialny ponton z krzemienia pasiastego, Biały Stefan, gratisowa piesza wycieczka po Pustyni Błędowskiej) przyszedł czas na podsumowanie działalności w postaci płyty „Ślad po człowieku”, wydanej własnymi siłami, co artysta uważa za największy sukces. Oczywiście oprócz tego, że przynajmniej niektóre z jego piosenek podobają się słuchaczom.

  Maryleen

  Zespół z Kędzierzyna-Koźla grający akustycznie muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej z elementami jazzu i bluesa. Kompilacja tych trzech elementów podkreśla ich niepowtarzalny styl. Grupa istnieje od 2017 roku, kiedy to wokalistka Ewelina Mihułka i gitarzysta Henryk Vogt nawiązali współpracę twórczą w zakresie pisania piosenek (Ewelina teksty, Heniek muzykę). Pomysł na zespół padł spontanicznie i był naturalnym dalszym etapem po zgromadzeniu się kolekcji świeżych wspólnych utworów. Po niedługim czasie dołączył także do zespołu basista Radosław Góra. Grupa we wrześniu 2019 roku otrzymała II miejsce w XXXII Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”. Zespół wiosną 2020 roku nagrał swoją pierwszą płytę „Odpowiedź znajdziesz w sobie”. W sierpniu 2020 (po „Gitariadzie” będącym ostatnim wspólnym koncertem) z zespołu odchodzi Radek Góra i jego miejsce zajmuje inny kędzierzyński basista Jarosław Malajka. Skład zespołu: Ewelina Mihułka – wokal, teksty, muzyka, Henryk Vogt –  gitara, muzyka, Jarosław Malajka – gitara basowa.

  Oskar Mir & Milito

  Duet gra avantpop. Poznali się w trakcie programu „Tak brzmi miasto: Inkubator” w roku 2020. Od tamtej pory wspierają swoje indywidualne projekty wzajemną serdecznością i obecnością na scenie. Muzyka bardzo silnie oparta na śpiewie. Milito gra muzykę o męskiej wrażliwości, a Oskar Mir pisze o sprawach dotyczących wewnętrznej werwy i entuzjazmu.

  Roman Tkaczyk 

  Muzyk pochodzący z mazurskich Mikołajek. Od 2019 roku sukcesywnie uczestniczy w przeglądach piosenki turystycznej, żeglarskiej czy poezji śpiewanej, m.in. „Nocnik”, „Przy kominku”, „Bazuna”, „Bakcynalia”, „YAPA”, „Shanties”. Twórczość to połączenie nastrojowej gitary akustycznej z ciekawymi aranżacjami własnych utworów do słów Bartosza Grabowskiego.

  Ruina Bar

  Muzykujący kolektyw zainicjowany w przypływie pandemicznej energii twórczej przez Piotra Jakubowskiego, do którego dołączyła Zofia Wieczorek jako gwiazda wieczorna, a następnie paru innych przyjaznych ludzików. Członkowie zespołu uznają ideę podziału muzyki na gatunku za nieco już zdeaktualizowaną, grają swoje autorskie piosenki (coś na kształt alternatywnego soft-rocka z domieszkami strach wiedzieć czego). Wierzą w klimatyczne melodie, nieoczywiste struktury harmoniczne i teksty, które zahaczają o poezję. Z lubością grzebią w emocjach ludzkich.

  Sweterek

  To spontaniczny mazowiecki projekt pełen radości i miłości. Założyli go w styczniu 2020 roku Łukasz Welenc – wokalista i były perkusista obracający się wokół warszawskiej sceny koncertowej oraz Agnieszka Pałka – wokalistka Studia Słowa i Piosenki w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie. Zespół wykonuje akustyczne piosenki utrzymane w stylu retro oraz, zarówno te znane, jak i trochę już zapomniane przeboje takich wykonawców, jak Andrzej i Eliza, Anna Jantar, czy Karolina Kozak. W ich muzyce pobrzmiewa ciepła nuta delikatności i subtelności. Od roku 2021 zespół zaczął pracować na autorskim materiałem, utrzymanym w podobnej stylistyce co covery. Skład zespołu: Łukasz Welenc, Agnieszka Pałka, Joanna Świerżewska, Emil Milewski, Marcin Molski, Gabriel Masiorowski.

  Wojciech Socha

  Z piosenką związany jest od dawna. Na co dzień pracuje w Radiu Ostrowiec, prowadzi audycję „Synkopa Słowa”, która poświęcona jest piosence literackiej. Bywał na festiwalach w Busku Zdroju, Jędrzejowie, Radzyniu Podlaskim. Gra koncerty przy okazjach różnych wydarzeń kulturalnych. Wydał dwie płyty, a także pozycje książkowe (m.in. tomik poezji). Opiekuje się sceną „Na złamanej desce” w Bałtowie, na której prezentowana jest piosenka poetycka.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godz. 17 na Kempingu nad Pilicą.

  Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka dowiedz się na stronie www.splywarka.pl

   

  Avatar photo
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE