Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRMali piłkarze walczyli o Puchar Burmistrza

  Mali piłkarze walczyli o Puchar Burmistrza

  Tłum młodych piłkarzy 27 czerwca 2021r. zagościł na Stadionie Miejskim w Warce gdzie odbywał się Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza z okazji 700-lecia Warki.

  Stało się już tradycją, że w Warce tuż po zakończeniu roku szkolnego i sezonu piłkarskiego organizowany jest turniej dla najmłodszych piłkarzy. Patronat nad impreza jak co roku objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka i to o jego puchar walczyli ambitni zawodnicy. Ponadto był to świetny moment na uczczenie obchodzonego 700-lecia Warki.

  W turnieju wzięło udział ponad 20 drużyn, które przyjechały do nas z Kozienic, Żyrardowa, Radomska, Chynowa, Magnuszewa, Grójca, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Radomia, Przysuchy, Pionek, Szydłowca. Nie zabrakło również reprezentantów z Warki. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach wiekowych na boiskach zlokalizowanych na terenie Kompleksu Sportowego. Mecze w roczniku 2012 prowadzone były na płycie głównej Stadionu Miejskiego, na dwóch mniejszych boiskach stosownych do tej kategorii wiekowej. Równocześnie na boisku Stadionu Lekkoatletycznego przebiegały zmagania dla zawodników rocznika 2013.  W każdej z kategorii na początku rozegrano fazę eliminacyjna w grupach A i B, następnie półfinały i mecze finałowe. Emocji nie brakował w każdy z meczów! I choć wszystkie zespoły wkładały serce w grę zwycięzca mógł być tylko jeden!

  W kategorii roczników 2012 bezkonkurencyjna okazała się drużyna AP Żyrardów , II miejsce zajęła GKS Chynów, III LZS Magnuszew. W roczniku 2013 zwyciężył Beniaminek Radom, a tuż za nią uplasowały się RAP Radomsko i Radomiak Radom. Gratulujemy!

  Wareccy reprezentanci choć nie zdołali wygrać turnieju zaprezentowali się z dobrej strony. W roczniku 2012 wystartowały dwie drużyny KS Warka I w składzie: Macjej Matysiak, Mateusz Zalewski, Aleksander Traczyk, Oskar Lutka, Tomek Jodłowski i KS WARKA II: Bartek Strzelczyk, Dawid Witkowski, Jan Paprocki, Dawid Potrzebowski, Szymon Majewski. Nasze zespoły w eliminacjach grupowych zajęły 4 i 5 miejsce.
  W roczniku 2013 mieliśmy również dwóch reprezentantów. KS WARKA grająca w składzie Ignacy Maciejewski, Aleksander Szydło, Filip Janusik, Dominik Donica, Tadeusz Zawadzki, Piotr Kozłowski, Michał Marchel zakończyła eliminacje grupowe na 3 miejscu – o włos od awansu do półfinałów. Druga drużyna ze szkółki CeSiR Warka zaliczyła swój debiut. Młodzi piłkarze grający w składzie Kamil Koczyk, Mikołaj Jodłowski, Wiktor Sowa, Jakub Pawsińki po raz pierwszy stanęli w szranki z innymi zespołami w poważnym turnieju i zakończyli zmagania na 6 miejscu w grupie. Zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentuje w kolejnych zawodach i rozgrywkach.

  Tegoroczny turniej cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, w szczególności rodziców i rówieśników zawodników wszystkich drużyn. Nic dziwnego rozgrywki były naprawdę widowiskowe!

  Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Klub Sportowy Warka. Ogromne podziękowanie składamy Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce za objęcie patronatem turnieju i ufundowanie pucharów, medali, a także partnerom zawodów Urzędowi Marszałkowskiemu oraz firmą Active i Keeza. Osobne podziękowania składamy również rodzicom zawodników KS WARKA za pomoc przy organizacji turnieju. DZIĘKUJEMY!

  CeSiR Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE