27.8 C
Warka
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Więcej
    Strona głównaBlogiWyniki konkursu plastycznego "WARKA 700. Mój warecki Bohater"

    Wyniki konkursu plastycznego „WARKA 700. Mój warecki Bohater”

    Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce. W ciągu całego roku zaplanowanych zostało wiele wydarzeń i imprez tematycznych. W harmonogramie świętowania nie mogło zabraknąć różnorodnych konkursów dedykowanych zarówno młodym jak i starszym mieszkańcom Warki, pasjonatom plastyki, literatury, fotografii oraz muzyki.

    Drugim z trzech konkursów plastycznych zaplanowanych na ten rok był konkurs pt. „Warka 700… Mój warecki Bohater”, który został zadedykowany dla wszystkich uczniów uczęszczających do placówek na terenie gminy Warka.

    Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie swojego ulubionego bohatera historycznego związanego z Warką.

    W etapie gminnym wzięło udział niemalże 200-stu uczestników.

    Jury w składzie: Andrzej Barszcz, Luiza Wemberger, Sławomir Ragan oraz Andrzej Zaręba przyznało następujące miejsca:

    KATEGORIA I (przedszkola i zerówki)

    Miejsce 1. Stanisław Tuz (SP 1), Felicja Marek (SP 1)

    Miejsce 2. Aleksander Długaszek (SP 1), Bartłomiej Gwardys (PS w Warce)

    Miejsce 3. Magdalena Brynda (PS w Warce), Maksymilian Nowakowski (PS w Warce)

    Wyróżnienia: Wiktoria Chrzanowska (PSP 2), Nadia Wodzińska (PS w Warce), Szymon Barszcz (SP 1), Łucja Zygmunt (SP 1), Szymon Jakubaszek (SP 1), Aleksandra Stępień (SP 1), Nikola Witkowska (SP 1), Maja Glinka (SP 1), Zofia Tuszyńska (SP 1), Kornelia Niderla (SP 1), Nadia Wodzińska (PS w Warce)

    KATEGORIA I (klasy I-III)

    Miejsce 1. Stanisław Pułapa (SP 1), Nadia Łuczak (SP 1)

    Miejsce 2. Kuba Dąbrówka (PSP 2), Zuzanna Brzozowska (PSP 2)

    Miejsce 3. Dawid Durka (SP 1), Marta Kulak (PSP w Konarach)

    Wyróżnienia: Zosia Koncka (SP 1), Kacper Prusiński (SP 1), Mikołaj Piwnicki (PSP 2), Paulina Gardzisz (PSP 2), Ada Stefaniak (PSP 2)

    KATEGORIA II (klasy IV-VI)

    Miejsce 1. Ilona Cieślakowska (PSP 2), Emilia Kowalczyk (SP 1)

    Miejsce 2. Alan Sebastian Matelski (PSP 2), Olga Rosołowska (PSP 2)

    Miejsce 3. Iga Rosołowska (PSP 2)

    Wyróżnienia: Igor Bogumił (PSP 2)

    KATEGORIA III (klasy VII-VIII)

    Miejsce 1. Wiktor Borowski (PSP 2)

    Miejsce 2. Magda Szymaniak (PSP 2), Lena Jończyk (PSP Wrociszew)

    Miejsce 3. Patryk Rudnikowski (PSP 2), Eryk Rudnikowski (PSP 2), Mikołaj Macioszek (PSP 2)

    Wyróżnienia: Krzysztof Batur (PSP 2), Wiktor Dybcio (PSP 2), Amelia Konarska (PSP 2), Filip Pułapa (SP 1)

    KATEGORIA IV (szkoła średnia)

    Miejsce 1. NIE PRZYZNANO

    Miejsce 2. Wiktoria Wojtysiak (CKZiU Nowa Wieś)

    Miejsce 3. Elwira Głuszek (ZS w Warce)

    Nagrody można odebrać w Dworku na Długiej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. 

    Organizator Konkursu – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”.

    Współorganizatorzy Konkursu:

    • Przedszkole Samorządowe nr 1 „Bajkowy Statek” w Warce,
    • Niepubliczne Przedszkole „Kubusiowe Przedszkole” w Warce,
    • Niepubliczne Przedszkole i Klub Malucha „Mały Miś” w Warce,
    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce,
    • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,
    • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach,
    • Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie,
    • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce,
    • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie,
    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi,
    • Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce,
    • Zespół Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce,
    • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.
    Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
    Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

    NAJNOWSZE

    NAJPOPULARNIEJSZE