Strona głównaInstytucjeSeniorzy szkolą się i edukują

Seniorzy szkolą się i edukują

Wareccy seniorzy intensywnie zdobywają wiedzę! Letni czas sprzyja spotkaniom, a dzięki projektom Stowarzyszenia W.A.R.K.A. seniorzy mają okazję do udziału w edukacyjnych warsztatach.

W dniach 16-17 sierpnia odbył się drugi już w tym roku Zjazd Sieci Aktywnych Seniorów, a 12 sierpnia drugie warsztaty z cyklu „Jestem Seniorem i Pomagam Seniorowi”.

Podróże ku pomaganiu seniorzy rozpoczęli w Chynowie, a w sierpniu grupa ponad 20 osób spotkała się w Klubie Senior+ Aktywne Piaseczno, gdzie pracowali planując i przygotowując pomysły na akcje wolontariackie. Pomocne były zwłaszcza doświadczenia, którymi z seniorami podzielili się wolontariusze z wareckiej grupy Szlachetnej Paczki.

Zjazd Sieci Aktywnych Seniorów był zaś czasem przygotowań do Światowego Dnia Jabłka, którego w tym roku po raz pierwszy są współorganizatorem. Ponad 30 osób dzieliło się doświadczeniami bycia liderem w klubie czy liderem zadania. Seniorzy poznali nowe narzędzia komunikacji – m.in. grupa Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego na Facebooku czy narzędzia wzajemnego wsparcia jak superwizja koleżeńska i grupa wsparcia.

Dzięki spotkaniom seniorzy nabrali wiatru w żagle do dalszego działania – mówi Agnieszka Łeszczyńska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A., i jak zaznacza seniorzy z nowymi pomysłami przystąpili w sierpniu do Konkursu Inicjatywa Senioralna.

Warsztaty są częścią projektu „Dobra Wola Drugiego Seniora”. Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, a partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Grójcu. Zjazd realizowany jest w ramach projektu „SAS- Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego”. Projekt dofinansowano ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE