21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościJarmark Książęcy ponownie rozstawi się w Warce

  Jarmark Książęcy ponownie rozstawi się w Warce

  Odważni rycerze i dostojne białogłowy ponownie zawitają do Warki, aby w mieszkańcach nadpilickiego grodu krzewić sztukę oręża, kunszt haftu i cenne rzemiosła.  Zaproszenie tym niecodziennym gościom wysłała Lokalna Grupa Działania „Warka”, która po raz kolejny planuje zorganizować Jarmark Książęcy.

  Impreza ta ma na celu kreślenie wizerunku kultury i obyczajów doby średniowiecza. Inicjatorzy poprzez organizację jarmarku wzorowanego na te, które ponad 500 lat temu  odbywały się na ziemiach Polski pragną kultywować świadomość historyczną mieszkańców. Odwzorowanie jarmarku, który w średniowieczu odbywał się także w Warce, to żywa lekcja historii o książętach mazowieckich, handlu na ziemiach wareckich oraz o dynamicznym rozwoju Warki, który nastąpił właśnie w dobie średniowiecza. Na straganach można będzie zasmakować tradycyjnych wyrobów wędliniarskich czy poczuć smak miodu przygotowywanego wedle prastarej receptury. Ponadto stosika rzemieślników przypomną uczestnikom jarmarku w jaki sposób wytwarzano broń i narzędzia, zaś średniowieczni artyści przy pomocy swoich dzieł zdefiniują czym była średniowieczna sztuka.

  Jarmark Książęcy odbędzie się 8 września na terenie Kempingu nad Pilicą. Wkrótce organizatorzy przedstawią ramowy plan imprezy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE