-0.8 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi

  Nowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi

  Pierwszego września 2021 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. Rok wyjątkowy ze względu na doświadczenia lat poprzednich i trwającą pandemię COVID-19. Rozpoczynamy zajęcia w formie stacjonarnej z nadzieją, że nie będziemy już musieli prowadzić ich zdalnie.

  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu o godz. 10.00. Organizacja uroczystości, uwzględniająca pandemiczne obostrzenia, wyglądała nietypowo. Uczniowie klas pierwszych spotkali się z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej. Uczniowie starszych klas – z wychowawcami w salach lekcyjnych.

  Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Anna Dacka. W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich obecnych, a szczególnie gorąco debiutujących w naszych murach nauczycieli i uczniów. Około stu młodych ludzi rozpocznie w tym roku szkolnym kształcenie w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista,

  Część oficjalną uroczystego apelu zakończył program artystyczny, przygotowany przez panią Magdalenę Kmidowską i panią Klaudię Stachowicz z uczniami klas trzecich,  przypominający o najtragiczniejszych chwilach z historii Polski ubiegłego stulecia – II wojnie światowej i jej ofiarach.

  Słoneczna aura, towarzysząca nam tego dnia, pozwala z optymizmem patrzeć na czekające nas dziesięć miesięcy nauki i pracy. Pogodnie zaczęliśmy nowy rok szkolny, wierząc, że bez przeszkód zrealizujemy przyjęte na ten czas życiowe plany.

  Ewa Malowaniec – CKZiU w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE