12.8 C
Warka
środa, 22 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej700 bukietów na 700-lecie Warki

  700 bukietów na 700-lecie Warki

  „Jubilatko Warko, seniorzy z Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego przygotowali na Twoje urodziny 700 bukietów” – tak pisała jedna z seniorek w mediach społecznościowych. A skąd ten pomysł i jak go zrealizowano?

  Seniorzy połączeni w Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego (SAS), reprezentowanej przez liderów 24 grup senioralnych nie mogli przejść obojętnie wokół pięknej rocznicy Warki. Z inspiracji powstałej na Zjeździe Sieci powstała piękna idea kwietnych bukietów dla mieszkańców Warki, która znalazła swój finał podczas Światowego Dnia Jabłka.

  Seniorom przy akcji przyświecała im idea zero waste czyli wykorzystywania tylko tych materiałów, które są dostępne. I tak z opakowań po serkach, jogurtach itp. i za pomocą sznurka jutowego powstały cudne koszyczki. Do akcji włączyło się ponad 20 klubów – jedne tworzyły koszyczki, drugie wkładały do środka zakupione i zebrane z domowych ogródków kwiaty. Sieć Seniorów chciała zaznaczyć udział w tworzeniu Światowego Dnia Jabłka dlatego każdy koszyczek był oznaczony logiem 700-lecia Warki i SAS. Wszystko przygotowano ręcznie. Skala przedsięwzięcia była ogromna i włożono ogrom pracy, by gotowe bukiety mogły być rozdawane na wareckim rynku w dniu 26 września 2021 r.

  Projekt „SAS- Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A współfinansowany ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 Edycja 2021

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE