Więcej
  Strona głównaBlogiMAŁY PRZEGLĄD 2021 - wernisaż wystawy prac "małych" arystów

  MAŁY PRZEGLĄD 2021 – wernisaż wystawy prac „małych” arystów

  25 listopada w Dworkowej piwnicy odbył się wernisaż wystawy MAŁY PRZEGLĄD 2021, na której zaprezentowane zostały najlepsze prace z trzech konkursów plastycznych zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z okazji 700-lecia Warki. W sumie, na wystawie podziwiać można aż 79 płaskich i przestrzennych dzieł małych artystów, którzy zdobyli miejsca na podium.

  Nazwa wystawy nawiązuje do ekspozycji, którą do 19 grudnia oglądać można w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce – PRZEGLĄD 2021. Prezentowane są tam dzieła kilkunastu „dużych” artystów związanych z ziemią warecką. Być może wśród „małych” twórców, których prace pokazane zostały w Dworku na Długiej są tacy, którzy wykorzystując swój talent za kilka lub kilkanaście lat dołączą do tego zacnego grona…

  Ze względu na ograniczenia wynikające z niepewnej sytuacji epidemicznej wydarzenie odbyło się w dwóch turach. Na godz. 17:30 zaproszeni zostali laureaci miejsc 1-3 z dwóch pierwszych konkursów, których rozstrzygnięcie odbyło się w czerwcu i sierpniu – „Warka 700. Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi” oraz „Warka 700. Mój warecki Bohater”. Na godz. 19:00 zaproszeni zostali laureaci ostatniego konkursu „Warka 700, Moje miasto za 100 lat”, którzy podczas wystawy poznali decyzję jury i otrzymali nagrody. Prowadzący obydwa spotkania – dyrektor Gminnej Instytucji Kultury Dworek na Długiej Andrzej Zaręba podkreślił wysoki poziom zgłoszonych w trzech konkursach prac, których w sumie było aż 525! Pogratulował zaangażowania i talentu nie tylko „małym” artystom ale również i ich rodzicom oraz podziękował za współorganizację konkursów wszystkim placówkom oświatowym działającym na terenie gminy Warka – przedszkolom, szkołom podstawowym i szkołom średnim.

  Oczywiście jak przystało na dobry wernisaż podczas dwóch spotkań nie zabrakło truskawkowego napoju z bąbelkami, wielkiego tortu „700-lecia Warki”, wielu uśmiechów, oklasków i rozmów o prezentowanych pracach.

  Wszystkich zainteresowanych wystawą zapraszamy do „Dworku na Długiej”.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE