0.3 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w LO w Warce

  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w LO w Warce

  6 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło osiem drużyn mieszanych rywalizujących w dwóch grupach.

  Rozgrywki prowadzone były w trzech etapach. Pierwsza faza tych zawodów sportowych odbyła się w grupach, następnie miały miejsce półfinały i finał, w którym mecze rozgrywano do dwóch wygranych do dwudziestu pięciu punktów. Każdy zespół rozegrał minimum cztery mecze, które pozwoliły wyłonić kandydatów do kolejnej części rywalizacji. Do półfinału zakwalifikowali się nauczyciele oraz uczniowie z klas: 3ap, 3bp, 3bg. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja kadry pedagogicznej w składzie: Ewa Karkowska, Małgorzata Pokrzywka-Kłos, Teresa Ciak, Jolanta Nędzołek, Hadrian Ślusarski, Zbigniew Stępień, Janusz Rejnchard i ks. Piotr Jaworski. Okazali się oni bowiem czarnym koniem tego turnieju. Drugie miejsce wywalczyła klasa 3bg, a trzecie – reprezentacja klasy 3bp. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a uczniowie odznaczający się wybitnymi umiejętnościami dostali tytuły indywidualne. MVP otrzymali: Agata Szymańska i Dawid Kret z 3bg. Najlepszymi atakującymi okazali się: Oliwia Dłuska z 3bp oraz Bartłomiej Pabich z 3bg. Natomiast najlepszymi rozgrywającymi: Julia Leśniewska z 3ag i Bartosz Kaczmarek z 3ap. Warto również wspomnieć o sędziach, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem turnieju. Funkcje te pełnili uczniowie: z klasy 2a: Sara Leonardziak, Julia Biedrzycka, Oliwia Szypulska, 3ap: Zuzanna Czerwińska, Wiktoria Wardziak, 3bp – Aleksander Kurowski oraz 3bg: Alicja Stefaniak i Jakub Marciszewski, którzy świetnie sprawdzili się w swojej roli.

  Mimo drobnych kontuzji i zdartych gardeł kibiców zawody były wydarzeniem, które pozostanie w naszych pamięciach na długo – nie tylko ze względu na świąteczną atmosferę zapewnioną przez muzykę, ale także donośny doping kibiców, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali swoich faworytów.

  Oliwia Cichońska, Julia Dyga, Aleksandra Kubicka, LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE