1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjePomoc ma moc - projekt najmłodszych uczniów PSP2

  Pomoc ma moc – projekt najmłodszych uczniów PSP2

  Jesteśmy Przyjaciółmi Ziemi, Szukamy Skarbów Wokół Nas – o tym, że pomoc ma moc” to tytuł projektu, do którego z wielkim zaangażowaniem przystąpili uczniowie oddziału przedszkolnego w PSP 2 w Warce.

  Świat oczami dziecka wygląda zupełnie inaczej. Dziecko wykorzystuje każdą chwilę, odczuwa, odkrywa, korzystając z pełni zmysłów – musi dotknąć, powąchać, przyjrzeć się uważnie, zapytać czy czegoś dokonać… W takim właśnie działaniu uczestniczyły dzieci, ich zadaniem było wykonanie stołówki dla ptaków. Eko-karmniki – to wspaniała przekąska dla ptaków wykonana z wydrążonej połówki owocu pomarańczy, sznurka, smalcu i ziarenek zbóż. Ważne, że wszystkie materiały były dostępne i w pełni ekologiczne. Każde dziecko wykonało swój przysmak, który zawiesiło na drzewie, za oknem sali. W niedługim czasie zawitały do szkolnej restauracji pierwsi skrzydlaci goście. Wielkim wyzwaniem dla wszystkich była obserwacja z ukrycia i w ciszy, aby nie spłoszyć naszych małych przyjaciół. Pomoc ma moc, dzieci zrozumiały, że swoim działaniem mogą pomóc przetrwać ptakom ten trudny okres.

  Bezpośrednie obcowanie dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania w niej, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt.

  Aneta Lisiewska, PSP nr 2 Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE