15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywna W.A.R.K.A. 2021!

  Aktywna W.A.R.K.A. 2021!

  Hasła: „Wizja”, „Aktywność”, „Rozrywka”, „Kultura”, „Alternatywa” są flagowe od początku działalności Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Rok 2021 był dla nas bardzo aktywny! Zawsze najbardziej przemawiają liczby, a więc od nich zaczniemy. Zrealizowaliśmy 24 projekty które miały za zadanie pobudzić do działania lokalne społeczności, a w których wzięło udział ok. 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego. Złożyły się na to 9 wydarzeń i akcje takich jak np. 700 drzew na 700-lecie Warki, Piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski, Światowy Dzień Jabłka. W ramach wsparcia grup senioralnych i organizacji pozarządowych przeprowadziliśmy 25 szkoleń z zakresu komunikacji on-line, wsparcia liderów, akcji wolontariackich, działań ekologicznych, turystyki kulinarnej, sieciowego produktu turystycznego, pisania i rozliczania projektów. Dzięki tym projektom zaangażowaliśmy łącznie 431 wolontariuszy, wydaliśmy publikacje m.in w tym „Aktywny Senior” Mapa Szlaku Jabłkowego. Ponadto dofinansowaliśmy aż 75 inicjatyw lokalnych i 23 projekty w konkursie „Działaj Lokalnie”. Nasze biuro to obecnie 3 bardzo zaangażowane osoby – to nie jest zwykła praca, bo możemy robić to co kochamy tj. współdziałać ze społecznikami i pomagać ludziom – opowiada Dorota Lenarczyk Dyrektor Biura.

  Wszystkie działania prowadzone w gminie Warka wspierał warecki samorząd. Pomogli także Partnerzy lokalni – m.in. Dworek na Długiej, Centrum Sportu i Rekreacji, Powiat Grójecki, Muzeum im. K. Pułaskiego, Stowarzyszenie Sady Grójeckie i wiele innych, w tym firm prywatnych i mieszkańców.

  Priorytetem niezmienne jest flagowy konkurs – „Działaj Lokalnie” – który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dbamy też o aktywizację seniorów z terenu naszego powiatu i rozwój Szlaku Jabłkowego. Można powiedzieć, że to trzy podstawowe obszary naszej działalności. Nie pomijamy także działań akcyjnych, jak chociażby włączenie się w Szlachetną Paczkę czy akcje pomocy potrzebującym.

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą działalność, włączają się w proponowane przez nas działania. Daje nam to energię i siłę do dalszego aktywnego działania w naszej gminie – podkreśla Prezes Andrzej Zaręba.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE