Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWernisaż wystawy Roberta Ambroża „Nie być, a istnieć”

  Wernisaż wystawy Roberta Ambroża „Nie być, a istnieć”

  Kontynuując tradycję promowania lokalnych artystów w Dworku na Długiej 18 lutego o godz. 18 odbędzie się kolejny wernisaż malarstwa. Tym razem podczas wernisażu swoje prace zaprezentuje mieszkaniec Warki – Robert Ambroż.

  Jak mówi o sobie: W sztuce malowania bez dwóch zdań jestem rasowym samoukiem. Maluję z dłuższymi, czy krótszymi przerwami od niemalże 40 lat. Najdłuższa przerwa to 12 lat. W tym czasie uzupełniłem wykształcenie i rozpocząłem przygodę w zawodzie BHP-owca, którą od 22 lat z większym czy mniejszym zadowoleniem wykonuję i co ważne spełniam w niej się. Kiedy stuknęła mi 50-ka wróciłem do malowania – oczywiście farby olejne, odgrzebałem stare zapasy, uzupełniłem nowymi. Tym razem na serio – rozpocząłem samokształcenie, dzięki różnym podręcznikom z dziedziny i zasobom sieciowym, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozwinęły się nad wyraz. I tak do dzisiaj (cały czas się uczę) i mam to co mam – pasję, którą pielęgnuję i udoskonalam. Skąd czerpię inspiracje? – abstrakcja mnie nie rajcuje, jestem raczej realistą, więc z życia sieci, są tam ich nieprzebrane zasoby. Mam 62 lata (niby nie dużo, a jednak). Mieszkam na co dzień w Warce.

   Zapraszamy do piwnicy Dworku na Długiej, 18 lutego, godz. 18:00.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE