Więcej
  Strona głównaBlogiDobry Wieczór z twórczością Wojciecha Sochy

  Dobry Wieczór z twórczością Wojciecha Sochy

  11 marca o godz. 18:30 odbędzie się kolejny Dobry Wieczór czyli spotkanie z poezją… Tym razem poza prezentacją twórczości lokalnych poetów będzie miała miejsce promocja tomiku Wojciecha Sochy „Synkopa słowa”.

  Wojciech jest Członkiem Klubu Literackiego „ASPEKT” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pisze wiersze i krótkie opowiadania. Do własnych tekstów komponuje muzykę, tworząc utwory wpisujące się w nurt tzw. piosenki poetyckiej. Swoje prace publikował na łamach wielu czasopism, w tomikach poetyckich wydawanych przez lokalne stowarzyszenia i kluby literackie. W 2007 roku wraz z córką Karoliną wydał tomik poezji pt. „KONCERT”. Swoje wiersze i piosenki chętnie prezentuje na wieczorkach autorskich, często też zapraszany jest na występy gościnne podczas plenerów malarskich, wernisaży oraz spotkań klubowych z zaprzyjaźnionymi poetami. Duże znaczenie ma dla niego bezpośredni kontakt z dziełami sztuki oraz z ich twórcami. Zaspokaja to jego potrzeby duchowe oraz stanowi inspirację dla własnej twórczości. W 2010 roku wydał płytę pt. „Na strunie M” z autorskimi piosenkami. Od wielu lat występuje na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach piosenki autorskiej i poetyckiej. Jest bardzo lubiany i szanowany w kręgu wykonawców tego nurtu muzycznego. W maju 2011 roku piosenka z jego płyty pt. „Wirtualnie” zdobyła na festiwalu w Kielcach „Muzycznego Scyzoryka”. Od 2017 roku pracuje w Radiu Ostrowiec, gdzie prowadzi m.in. autorską audycję SYNKOPA SŁOWA. Jest znakomitym popularyzatorem pięknych piosenek z dobrym tekstem. W jego audycjach oprócz już uznanych i popularnych polskich wykonawców występują także debiutanci. Od kilku lat, jako patron medialny, aktywnie wspiera festiwal SpłyWarka. Na antenie Radia Ostrowiec relacjonuje przebieg tego festiwalu oraz prezentuje wyróżniających się wykonawców.

  Wojciech Socha był uczestnikiem „SpłyWarki” w lipcu 2021 roku.

  Tuż po Dobrym Wieczorze odbędzie się koncert Wojciecha Sochy i jego przyjaciół w ramach „dWorku z Piosenką”. Zapraszamy!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE