1.4 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjePrzedszkolaki eksperymentują

  Przedszkolaki eksperymentują

  Ciekawym wydarzeniem w życiu dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Warce przedszkolaków okazał się ich udział w pokazach  doświadczeń chemicznych. Zostały one przeprowadzone 13 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce przez uczniów kl. II a o profilu biologiczno – chemicznym pod nadzorem pani Teresy Ciak.

  Przedszkolaki z grupy III – Misie z dużym zaciekawieniem oglądały następujące eksperymenty: „Barwna mozaika”, „Lampa lawa”, „Wulkan”, „Znikający styropian”, „Bańka w bańce”. Przedszkolaki miały również możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń, co sprawiło im wiele radości. Dzieciom najbardziej podobało się doświadczenie – wybuch  zwany „Lokomotywą”.

  Licealiści przygotowali dla swoich małych gości prezenty w postaci „Gniotków.” Zadowolone maluchy z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

  Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywać to co nieznane, a zarazem fascynujące.

  Przedszkole Samorządowe w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE