15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUroczyste zakończenie roku szkolnego w CKZiU w Nowej Wsi

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego w CKZiU w Nowej Wsi

  Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 24 czerwca o godz. 10:00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Anna Dacka. Swą obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Maliszewski – poseł na Sejm RP i Prezes Związku Sadowników RP, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej i Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, ks. Wojciech Piórko – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców.

  Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, który mimo pandemicznych obostrzeń obfitował w wiele inicjatyw podnoszących poziom kształcenia w CKZiU w Nowej Wsi i dających wymierne efekty w postaci spektakularnych osiągnięć uczniów. W swoim wystąpieniu pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, podziękowała wszystkim wspierającym szkołę instytucjom i osobom za współpracę i życzliwość.

  O swej niegasnącej życzliwości dla Centrum zapewniali w swoich wystąpieniach nasi goście. Pan Mirosław Maliszewski, absolwent naszej szkoły, wspominał lata nauki w technikum, dziękował nauczycielom za przekazaną wiedzę, a wszystkim uczniom życzył realizacji życiowych planów z wykorzystaniem umiejętności nabytych w szkole.

  Pan Jan Madej życzył uczniom kolejnych satysfakcjonujących lat nauki szkolnej i spełnienia młodzieńczych marzeń. Szczególnie serdeczne gratulacje i okolicznościowe upominki przekazał uczniom reprezentującym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w etapie Okręgowym XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w blokach „Ogrodnictwo” i „Architektura Krajobrazu” – Mateuszowi Wasilewskiemu z klasy trzeciej w zawodzie technik ogrodnik i Filipowi Zmysłowskiemu z klasy trzeciej w zawodzie technik architektury krajobrazu.

  Grono uczniów odbierających świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i podziękowania za udział w konkursach było naprawdę liczne.

  Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas wręczyła nagrody najlepszym. Wzruszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne. Wśród naszych uczniów najwyższe średnie w minionym roku szkolnym uzyskały Natalia Cendrowicz z klasy drugiej technikum pięcioletniego w zawodzie technik ekonomista ze średnią 5,47 i Dominika Piotrowska z klasy trzeciej technikum czteroletniego w zawodzie technik architektury krajobrazu ze średnią 5,06. Dziewczęta otrzymały również Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  Uczniowie, którzy zajęli wysokie lokaty w zawodach sportowych, konkurach o zasięgu powiatowym oraz konkursach wewnątrzszkolnych, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Ilość nagrodzonych uczniów to dowód na to, że zaangażowanie oraz wysiłek wkładany w zdobywanie nowych umiejętności, w poznawanie i rozwijanie swoich zdolności i talentów zajmuje wysokie miejsce w hierarchii wartości naszych uczniów, a dla nauczycieli jest okazją do zadowolenia z codziennej pracy.

  Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas drugich w zawodach technik ekonomista, technik organizacji turystyki, technik spedytor i technik ogrodnik wraz z wychowawcami – panią Elżbietą Kwiatkowską i panią Katarzyną Smolarek, wspieranych przez wokalistów z innych klas.

  Pracowity rok za nami. Przed uczniami – ponad dwa miesiące odpoczynku. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się pełni sił do realizacji nowych wyzwań.

  Ewa Malowaniec – Nauczyciel CKZiU w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE