Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWiedza dla wszystkich… za darmo!

  Wiedza dla wszystkich… za darmo!

  Warecka Akademia Wiedzy działająca przy domu kultury „Dworek na Długiej” w Warce już po raz pięty otwiera swe podwoje! Semestr jesienny roku akademickiego 2013/2014 rozpoczniemy już w czwartek – 3 października, jak zwykle o godzinie 17:30. Przed nami 10 fantastycznych i co warte podkreślenia darmowych spotkań z wiedzą. Będzie wielu nowych wykładowców i wiele zaskakujących tematów. Zaprosiliśmy m.in. tanatoterapeutę – Sebastiana Minora, który spróbuje udowodnić, że życie po śmierci istnieje! Będzie też kontrowersyjny filozof kultury – Krzysztof Kaim, który specjalizuje się w odkrywaniu czarnej strony rzeczywistości i opowie o kilku współczesnych dyktatorach, a właściwie o ich… życiu intymnym, o relacjach ze „swoimi przygodnymi” kobietami.

  Wiemy, że nasi słuchacze lubią tematy podróżnicze, dlatego też przygotowaliśmy dwie egzotyczne wyprawy: do Kenii i Argentyny. Spotkania poprowadzą osoby, które naprawdę dobrze znają te kraje – nie z wycieczki turystyczne lecz z powodu pochodzenia lub działalności zawodowej. Bartosz Łoziński jest orientalistą, który pracuje w Kenii – nadzoruje budowę studni i szkół (także ich komputeryzację). Porozumiewa się biegle w języku suahili. Natomiast Hermes Cristian Rubin jest rodowitym Argentyńczykiem ożenionym z Polką. W drugiej części argentyńskiego czwartku oboje państwo Rubin opowiedzą o dziejach tanga – jako, że jego ojczyzną jest właśnie Argentyna, a w Polsce tańczy się je już od stu lat. Obejrzymy oczywiście także piękną prezentację tego tańca.

  Dużym wydarzeniem powinien być także wykład poświęcony Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Postać tę zaprezentuje nam doktor muzykologii, dyrygentka – Izabela Tomaszewska.

  To oczywiście nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla uczestników wykładów. Zapraszamy zatem w każdy czwartek (począwszy od 3 października) na godzinę 17:30 do Dworku na Długiej. Na pierwszym spotkaniu otrzymają Państwo informatory o programie WAW. Informacje o naszych wykładowcach pojawią się też w prasie lokalnej i w internecie na naszej stronie www.dworek.warka.pl. O każdym zbliżającym się spotkaniu przypomną także plakaty umieszczone na tablicach informacyjnych. Zapraszamy serdecznie!

  Ulotka WAW - caly semestr

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE