-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejRock for Ukraine - wspólne śpiewanie o wolności!

  Rock for Ukraine – wspólne śpiewanie o wolności!

  We wtorek 13 września w Warce miało miejsce niezwykłe wydarzenie – warsztaty muzyczne dla polskich i ukraińskich dzieci prowadzone przez mieszkającego od 18 lat w naszym kraju Szkota – Briana Allana.

  Uczestnicy otrzymali specjalne koszulki z logo akcji „Rock for Ukraine”, wspólnie bawili się, śpiewali autorski utwór Briana napisany kilka dni po rozpoczęciu wojny a traktujący o wolności i walce o nią, zjedli pizzę a na koniec otrzymali niespodzianki, zabawki od firmy Mattel – lalki Barbie oraz składane z klocków Hot Wheelsy.

  Do wspólnego grania i śpiewania w sali OSP Warka dołączyli również lokalni muzycy – Dariusz Rączka i Karolina Nowak.

  Finałowe wykonanie utworu „Stand Up” zwieńczyło oficjalne podsumowanie działań na rzecz uchodźców zza wschodniej granicy w ramach inicjatywy „Warka dla Ukrainy”.

  Organizatorzy warsztatów – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”. Partnerem wydarzenia jest Żywiecka Fundacja Rozwoju.

  Foto – Rafał Donica (Blade Photo)

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE