Więcej

  Sukces wareckich strzelców z KŻR

  W dniach 4-6 października, w Bydgoszczy odbyły się XXXIX Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK. Na starcie stanęło 16 reprezentacji wojewódzkich w 4-osobowych zespołach. W ekipie Mazowsza znalazło się dwóch przedstawicieli Warki. Z miejscowego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. P. Wysockiego, po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich, do Bydgoszczy wyjechali: Tadeusz Orłowski – kapitan zespołu Mazowsza oraz Robert Kuśmierski – zawodnik. Skład uzupełnili dwaj strzelcy z Płocka: Bogdan Kruk i Waldemar Sarzalski.

  Reprezentanci naszego województwa zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zespołowej, pokonując zespoły z lubelskiego – 2 miejsce oraz z podkarpackiego – 3 miejsce i z rąk Prezesa Zarządu Głównego LOK, płk. Grzegorza Jarząbka, otrzymali okazały puchar oraz medale.

  Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach, tj: strzelanie z pistoletu kal. 9 mm Glock, strzelanie z karabinu kbkAK, rzut granatem F -1 do celu oraz konkurencja przypominająca nieco biathlon, ale w wydaniu letnim, tzw. pojedynek strzelecki. Do sukcesu Mazowszan przyczyniło się zajęcie 2 miejsca w pojedynku strzeleckim i 4 w strzelaniu z kbkAK. W trójboju ogniowym, a więc przed ostatnim pojedynkiem zespół zajmował 3 lokatę i po pasjonującej walce uplasował się ostatecznie na pierwszym miejscu w kraju.

  Należy dodać, że treningi przed wyjazdem na zawody centralne, reprezentanci Mazowsza odbywali na obiekcie sportowo-obronnym KŻR LOK w Warce, który spełnia wymogi do tego typu zmagań sportowych. Już wstępnie ustalono, że w przyszłym roku areną jubileuszowych 40 Centralnych Zawodów Strzeleckich KŻR LOK może być Warka.

  T. Orłowski – kapitan zespołu

  KZR na zawodach

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE