Więcej

  Sukces wareckich strzelców z KŻR

  W dniach 4-6 października, w Bydgoszczy odbyły się XXXIX Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK. Na starcie stanęło 16 reprezentacji wojewódzkich w 4-osobowych zespołach. W ekipie Mazowsza znalazło się dwóch przedstawicieli Warki. Z miejscowego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. P. Wysockiego, po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich, do Bydgoszczy wyjechali: Tadeusz Orłowski – kapitan zespołu Mazowsza oraz Robert Kuśmierski – zawodnik. Skład uzupełnili dwaj strzelcy z Płocka: Bogdan Kruk i Waldemar Sarzalski.

  Reprezentanci naszego województwa zwyciężyli w klasyfikacji generalnej zespołowej, pokonując zespoły z lubelskiego – 2 miejsce oraz z podkarpackiego – 3 miejsce i z rąk Prezesa Zarządu Głównego LOK, płk. Grzegorza Jarząbka, otrzymali okazały puchar oraz medale.

  Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach, tj: strzelanie z pistoletu kal. 9 mm Glock, strzelanie z karabinu kbkAK, rzut granatem F -1 do celu oraz konkurencja przypominająca nieco biathlon, ale w wydaniu letnim, tzw. pojedynek strzelecki. Do sukcesu Mazowszan przyczyniło się zajęcie 2 miejsca w pojedynku strzeleckim i 4 w strzelaniu z kbkAK. W trójboju ogniowym, a więc przed ostatnim pojedynkiem zespół zajmował 3 lokatę i po pasjonującej walce uplasował się ostatecznie na pierwszym miejscu w kraju.

  Należy dodać, że treningi przed wyjazdem na zawody centralne, reprezentanci Mazowsza odbywali na obiekcie sportowo-obronnym KŻR LOK w Warce, który spełnia wymogi do tego typu zmagań sportowych. Już wstępnie ustalono, że w przyszłym roku areną jubileuszowych 40 Centralnych Zawodów Strzeleckich KŻR LOK może być Warka.

  T. Orłowski – kapitan zespołu

  KZR na zawodach

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE