Więcej
  Strona głównaBlogiI Ty możesz wspierać lokalne działania! Przekaż 1,5% podatku!

  I Ty możesz wspierać lokalne działania! Przekaż 1,5% podatku!

  Czy wiesz, że… dzięki aktywnym działaniom Stowarzyszenia W.A.R.K.A. w ostatnim roku zrealizowanych zostało ponad 20 konkursów grantowych, których adresatami byli mieszkańcy naszego regionu? Wydarzyło się 5 eventów plenerowych (m.in. Piknik historyczno-kulturalny VIVAT Pułaski, Seniorada, Światowy Dzień Jabłka), które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w regionie. Czy zdajesz sobie sprawę, że Ty także możesz mieć realny wpływ na to, co będzie się działo w Warce i Gminie w najbliższym czasie?

  Wszystko za sprawą twojego procenta przekazanego na konto Stowarzyszenia W.A.R.K.A. które jako Organizacja Pożytku Publicznego nieustannie aktywizuje i wspiera lokalną społeczność. Są to zarówno działania kierowane do seniorów, młodzieży, organizacji pozarządowych, ale także szkolenia, konkursy grantowe czy budowanie lokalnego partnerstwa.

  – Tradycyjnie już z początkiem nowego roku zachęcamy, by pozostawić swój procent podatku w regionie; tutaj gdzie żyjemy, pracujemy, uczymy, a także wypoczywamy. Od tego roku jest to 1,5%. Ta z pozoru niewielka liczba, staje się istotną wartością i zasila konta lokalnych społeczności. Środki te pozwalają na zaplanowanie kolejnych działań na rzecz dobra wspólnego – mówi Andrzej Zaręba, Społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  – Dzięki środkom pozyskanym z 1,5% możemy zwiększyć pulę nagród w konkursach grantowych czy też uatrakcyjnić wydarzenia organizowane w Warce, jak chociażby Światowy Dzień Jabłka, Vivat Pułaski czy jarmarki Szlaku Jabłkowego – których odbiorcami są przecież rodziny mieszkające na naszym terenie – dodaje Marzena Pawłowska, koordynatorka projektów w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A.

  Przekazując środki na rzecz organizacji warto dodatkowo wskazać konkretny cel szczegółowy, np.:

  • Działaj Lokalnie – małe granty mobilizujące aktywne grupy do aktywności na rzecz zmiany swojego otoczenia (KRS 0000160318+ cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE)
  • Seniorzy – działania aktywizujące grupy senioralne (KRS 0000160318+ cel szczegółowy SENIORZY)
  • Jabłkowa Warka – rozwijanie partnerstwa, które zaowocowało powołaniem Szlaku Jabłkowego (KRS 0000160318+ cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA)
  • Vivat Pułaski – piknik historyczno-kulturalny, który przyjaznej rodzinnej formule przybliża sylwetkę Kazimierza Pułaskiego – bohatera dwóch narodów

  Mieszkańcu, jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu swojego zeznania podatkowego, zrobimy to za Ciebie w zamian za 1,5% Twojego podatku. Zapraszamy do kontaktu biuro@stowarzyszeniewarka.pl

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE