Więcej
  Strona głównaInstytucjeMobilny szpital - dar mieszkańców Powiatu Grójeckiego dla walczącej Ukrainy

  Mobilny szpital – dar mieszkańców Powiatu Grójeckiego dla walczącej Ukrainy

  W poprzednim roku na terenie Powiatu Grójeckiego organizowane były różne wydarzenia charytatywne, których celem była zbiórka środków na zakup używanego autokaru i przystosowanie go na potrzeby mobilnego szpitala dla żołnierzy walczących na Ukrainie. Odbyły się pikniki i koncerty m.in. w Mogielnicy, Grójcu ale także i w Warce.

  Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się w połowie grudnia w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce był jednym z takich wydarzeń. Uczestnicy mogli posłuchać występu Amelki z kijowskiego metra oraz koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Pectus. Mogli również wesprzeć akcję poprzez zbiórkę do puszek oraz udział w specjalnej zabawie z nagrodami.

  Udało się! Przeprowadzone działania, wsparte pomocą Samorządu Województwa Mazowieckiego przyniosły zamierzony efekt. Fundacja TVPomaga, która jest głównym inicjatorem akcji odebrała z firmy Arkom w pełni gotowy mobilny szpital – Dar Mieszkańców Powiatu Grójeckiego dla Ukraińskich Żołnierzy.

  Oficjalne przekazanie go na Ukrainę odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 10:30 w Grójcu. Dzień wcześniej, w piątek 31 marca mobilny szpital odwiedzi Warkę. W godz. 12-15 będzie można oglądać go na wareckim rynku.

  Warto pomagać ale warto też mieć pewność, że ta pomoc wykorzystana jest w dobry sposób dlatego liczymy na Państwa obecność.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE