13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej

  Wałęsa w Warce!

  Niemalże pół miliona widzów w całej Polsce obejrzało już najnowszą produkcję Andrzeja Wajdy opowiadającą o człowieku który zmienił polską rzeczywistość. Polskiego kandydata do Oskara, film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” będą mogli obejrzeć również mieszkańcy gminy Warka. Projekcje odbędą się 28 października o godz. 18:00 i 20:30 w Sali OSP przy ul. Farnej 2. Bilety w cenie 12zł można kupić przez internet na www.kinoorange.pl/kup_bilet.php lub w dniu projekcji od godz. 8:00 w OSP.

  [ca_audio url_mp3=”https://warka24.pl/wp-content/uploads/2013/10/SPOT-Walesa.mp3″ url_ogg=”” skin=”regular” align=”none”]

  Lech Wałęsa przedstawiony jako zwykły stoczniowiec, ale niezwykle walczący o prawa pracowników. Zwykły człowiek na tle międzynarodowej polityki, wydarzeń zmieniających rzeczywistość staje się symbolem obalenia komunizmu na całym świecie.  Kontrast pomiędzy politycznymi wydarzeniami, ludźmi posiadającymi władzę a stoczniowcem Lechem Wałęsą posiadającym siłę do wyzwolenia swojego kraju sprawia, że jest on osobą którego historia będzie przypominana przez wieki. Tą właśnie walkę o naród i wyzwolenie ukazuje film wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. Wdzierając się w jego prywatne życie reżyser uchwycił fenomen przemiany robotnika w przywódcę Solidarności.  Film adresowany jest szczególnie do młodych ludzi którzy nie pamiętają tamtego okresu – szczególnie ważnego dla Polaków. W główne role wcielili się Robert Więckiewicz (Lech Wałęsa) oraz Agnieszka Grochowska (Danuta Wałęsa). Jest on polskim kandydatem do najważniejszej filmowej nagrody – Oscara.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE