Więcej
  Strona głównaInstytucjeWycieczki w Zespole Szkół przy Obwodowej

  Wycieczki w Zespole Szkół przy Obwodowej

  Obwodowa na ścieżkach Małopolski

  W dniach 12-14 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Białego Dunajca i Zakopanego. W Krakowie wraz z Panią przewodnik zwiedzili dzielnicę żydowską Kazimierz, dzielnicę uniwersytecką oraz rynek krakowski, nie zabrakło oczywiście spotkania ze smokiem wawelskim. Wieczorem relaksowali się w gorących termach. Drugiego dnia przy pięknej pogodzie spacerowali w Dolinie Kościeliskiej z Panią przewodnik tatrzańską Joanną Stępińską, podziwiając cudowne widoki oraz poznając historię Zakopanego. Dolina Kościeliska jest położona w Tatrach zachodnich, ma długość 9 km, dzięki czemu jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr, zaraz po sąsiedniej Dolinie Chochołowskiej. Wieczór umilił uczniom stand-up w wykonaniu miejscowego górala Adama Gąsienicy, który opowiedział w humorystyczny sposób historię gór i Zakopanego oraz ciekawostki związane z Tatrami. Trzeci, a zarazem ostatni dzień wycieczki uczniowie wraz z opiekunkami spędzili w Zakopanem wjeżdżając koleją linowo-terenową na szczyt Gubałówki podziwiając wspaniałe widoki na Podhale, Pieniny, Gorce czy Beskid Żywiecki. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili wieczorem do Warki. Oby więcej takich wyjazdów!

  Warsztaty kulinarne w Radziejowicach w Hotelu Afrodyta Business & SPA

  3 kwietnia klasa 1 TG wraz z opiekunami: Aldoną Rzeźnik, Małgorzatą Pokrzywką-Kłos oraz Maciejem Kwiatkowskim wybrała się do Hotelu Afrodyta w Radziejowicach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, lepiąc pierogi z mięsem i szpinakiem. Po wykonanej pracy odbyła się degustacja.

  Następnie młodzież została oprowadzona po wszystkich zakamarkach zaplecza kuchennego. Odbyły się też zajęcia kelnerskie z przygotowania stołu i obsługi gości. Na koniec wszyscy mieli możliwość zobaczenia zabytkowych samochodów zgromadzonych w hotelowym muzeum, a kto miał ochotę zasiadał za kierownicą tych wspaniałych aut.

  19 kwietnia 2023 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została podpisana umowa współpracy pomiędzy Zespołem Szkół reprezentowanym przez Dyrektor Annę Górnicką, a Hotelem Afrodyta Business & SPA reprezentowanym przez Panią Magdalenę Flis-Pierzchała i Pana Dyrektora Krzysztofa Bałdygę. Dzięki tej umowie uczniowie na kierunkach technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych będą mieli możliwość praktyk, wycieczek zawodowych  i warsztatów.

  Warsztaty na Politechnice Warszawskiej

  28 marca 2023 roku klasa maturalna 4GTL wybrała się z panem Adamem Wrześniem i panią Agatą Śliwą na Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Przeprowadzone zostały dwa warsztaty o tematyce kolejowej i magazynowej. Nasi uczniowie zostali także zapoznani z zasadami związanymi z tegoroczną rekrutacją. Nauczyciele oprowadzili uczniów po auli głównej Politechniki Warszawskiej, pokazując im najciekawsze miejsca i zakamarki.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE