Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień Dziecka z żyrafą Lokatką w szkole w Michałowie

  Dzień Dziecka z żyrafą Lokatką w szkole w Michałowie

  1 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie było gwarno i wesoło. Pogoda również dopisała i rozpieszczała swym urokiem w ten niezwykły dzień – Dzień Dziecka. Uczniowie i nauczyciele zebrali się przed budynkiem szkoły, w pięknym pałacowym parku.

  Tradycją w tej szkole jest, że Dzień Dziecka to także Dzień Sportu Szkolnego. Na dzieci czkało mnóstwo sportowych atrakcji. Były różne wyścigi sprawnościowe, konkurs „Jaka to melodia?”, mecz piłki nożnej oraz „baloniada”. Wszyscy świetnie się bawili. Tegoroczny Dzień Dziecka był wyjątkowy nie tylko ze względu na pogodę i mnóstwo emocjonujących zabaw. Tego dnia dzieci odwiedziła żyrafa Lokatka – wirtualna bohaterka SKO, która w przyjazny sposób prowadzi najmłodszych przez świat finansów i oszczędzania. W tym miejscu należy dodać, że szkoła jest SKO-wym liderem w mazowieckim regionie bankowym. Lokatka złożyła dzieciom życzenia i częstowała cukierkami, a następnie nadzorowała niektóre gry i zabawy. Ta „żywa maskotka” wraz z opiekunką SKO przygotowała dla dzieci koło fortuny. Do wygrania były SKO-we gadżety: ołówki, długopisy, gumki, temperówki, zeszyty, balony, odblaski. Atrakcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem małych i dużych. Żyrafa Lokatka, nie mogąc oprzeć się pokusie, ukradkiem podjadała przysmaki przygotowane przez rodziców – kiełbaski z grilla, gofry z bitą śmietaną i owocami, ciasteczka, jabłka oraz soki i napoje. To wyjątkowe spotkanie z niezwykłym gościem udało się dzięki zaangażowaniu opiekunki SKO oraz pani dyrektor z wareckiego oddziału PKO BP.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE