Więcej
  Strona głównaInstytucjeJem zdrowo i kolorowo! O edukacji zdrowotnej w SP 1 w Warce

  Jem zdrowo i kolorowo! O edukacji zdrowotnej w SP 1 w Warce

  „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie” – to jedno z haseł programu profilaktyczno-zdrowotnego przeznaczonego dla dzieci wieku przedszkolnym. Program ma charakter otwarty, dostosowany do możliwości rozwojowych, dzięki któremu kształtowane są postawy zdrowotne dzieci.

  W ramach realizacji programu „Jem zdrowo i kolorowo” dzieci z oddziału przedszkolnego w Wareckiej Jedynce w dniach 12-13 czerwca wyruszyły w fascynującą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie spotkanie z panią dietetyk Iwettą Majewską–Regulską, która opowiedziała przedszkolakom między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.  Pod czujnym okiem pani dietetyk przygotowały różnokolorowe kanapki, oraz koktajle z przeróżnych warzyw i owoców.

  Zaproszony gość zrobił przedszkolakom niesamowitą niespodziankę obdarował wszystkich zestawem małego kucharza oraz medalem za aktywny udział w zajęciach.

  Dzieci ogromnymi brawami i piękną laurką podziękowały Pani za mile spędzony czas oraz za przekazanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Spotkanie to było niezwykle cenne dla przedszkolaków, które nie tylko poznały tajniki dobrego i zdrowego odżywiania, ale również świetnie się bawiły, powtarzając „Jemy zdrowo, bo zdrowie jest najważniejsze”.

  SP nr 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE