Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZajęcia gordonowskie dla najmłodszych

  Zajęcia gordonowskie dla najmłodszych

  Tu Wszystko Gra zaprasza na cotygodniowe zajęcia gordonowskie w Warce. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia z opiekunami.

  TERMIN ZAJĘĆ – każda wakacyjna środa o 17:30 i o 18:15

  MIEJSCE – Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, ul. Warszawska 45

  Podczas zajęć gordonowskich z najmłodszymi dziećmi rozwijamy muzyczny potencjał (talent) maluszków poprzez zanurzenie ich w języku muzyki. Pokazujemy im jak różnorodny jest to język! Śpiewamy w dwugłosie w różnych skalach: durowej, doryckiej, frygijskiej, lidyjskiej, miksolidyjskiej, eolskiej, lokryckiej i molowej. Improwizujemy rytmiczanki w przeróżnych metrach i tempach. Pokazujemy dzieciom różnorodną muzykę za pomocą ludzkich głosów bo w takiej formie dzieci na najwcześniejszym etapie rozwoju są w stanie ją „wchłonąć” i się nią zafascynować. Zaczynają muzykę rozumieć i tworzyć ją własnym głosem. To tak jak z nauką mowy. Ich nauka języka mówionego zaczęła się od słuchania otoczenia. Tak samo jest z muzyką.

  Im bogatszy język z jakim mają kontakt dzieci, tym bogatszy jest ich późniejszy słownik.

  Zalety zajęć gordonowskich: rozwijają zdolności muzyczne, wspierają rozwój mowy, ułatwiają naukę języków obcych, rozbudzają kreatywność i ciekawość świata, pomagają kształtować koordynację ruchową.

  PROWADZĄCY:
  Maria Wojutyńska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wiolonczelistka, pedagog oraz certyfikowana instruktorka zajęć zgodnych z teorią uczenia się muzyki E. E. Gordona
  Adam Wojutyński – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, puzonista, instruktor gry na pianinie dla najmłodszych dzieci metodą „Music moves for piano” Marilyn Lowe, opartej na pedagogice E. E. Gordona

  Obowiązują zapisy – w wiadomości w aplikacji Messenger – Tu Wszystko Gra lub pod numerem telefonu 698 438 439.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE