Więcej
  Strona głównaInstytucje„Jem zdrowo i kolorowo” – Program profilaktyczny wareckiej Przychodni

  „Jem zdrowo i kolorowo” – Program profilaktyczny wareckiej Przychodni

  Na przełomie maja i czerwca br. SPZOZ w Warce przeprowadził program profilaktyczno-edukacyjny „JEM ZDROWO I KOLOROWO”  w klasach „zerowych” w gminie Warka. Spotkania zostały przeprowadzone przez specjalistów SPZOZ w Warce, w tym dietetyka Iwettę Majewską – Regulską. Na początku warsztatów rozmawialiśmy o tym, jakie korzyści przynosi jedzenie zdrowych posiłków.  Dzieci zostały zaopatrzone w fartuszki i czapki kucharskie oraz w talerzyki, kubeczki i sztućce.  Następnie każde dziecko mogło skomponować własną kolorową kanapkę. Potem przygotowaliśmy koktajle pszczółki Mai i Shreka. Na koniec każde dziecko otrzymało MEDAL dla dzielnego uczestnika PROGRAMU „JEM ZDROWO I KOLOROWO”.

  Zależało nam, żeby zapoznać dzieci ze zdrowymi produktami, które nie zawsze są popularne na polskich stołach, aby zaciekawić ich różnorodnością, zademonstrować, że jedzenie może mieć intrygujący zapach. A przede wszystkim chcieliśmy pokazać, że jedzenie i przygotowywanie zdrowych posiłków może być  fascynującą przygodą i zabawą.

  Jesteśmy dumni, że dzieci z chęcią testowały nowe smaki, przygotowywały kolorowe kanapki, a część dzieci, które są tzw. „niejadkami” podczas warsztatów ochoczo sięgały po warzywa, owoce, zdrowe pasty warzywne wprowadzając w zdumienie swoich wychowawców i rodziców.

  Zgodnie z misją naszej Przychodni, którą jest: „Opieka nad pacjentem w zdrowiu i chorobie, w każdym okresie życia” oprócz podstawowej działalności związanej z realizacją kontraktów z NFZ, SPZOZ w Warce angażuje się oraz inicjuje inne przedsięwzięcia tak aby kompleksowo wywiązywać się z nałożonych na naszą placówkę zadań.

  SPZOZ w Warce zależy na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych już od wczesnych lat życia, ponieważ jest ono warunkiem odpowiedniego i harmonijnego wzrastania i dojrzewania, dobrego zdrowia, sprawności fizycznej i zdolności do nauki, ochrony przed niedoborami pokarmowymi oraz zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób powstających na tle nieprawidłowego żywienia.

  Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa ta to także dodatkowy bodziec dla rodziców, który może przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych całej rodziny.

  Dyrektorom szkół oraz Paniom bezpośrednio opiekującym się dziećmi podczas warsztatów, dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu programu „JEM ZDROWO i KOLOROWO”, dziękujemy za ciepłe przyjęcie i życzymy sobie tak zaangażowanych uczestników w przyszłości.

  Lista szkół w gminie Warka, w których został przeprowadzony program „Jem zdrowo i kolorowo”:

  – Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce

  – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce

  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie

  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Konarach

  – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie

  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

  Wiemy, że program „JEM ZDROWO i KOLOROWO” został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników, otrzymaliśmy szereg podziękowań i serdeczności za zorganizowanie i zrealizowanie programu.  Mamy nadzieję, że program ten wpisze się w coroczny kalendarz autorskich działań profilaktycznych i edukacyjnych organizowanych przez SPZOZ w Warce, obok programów: „Zdrowy START”, „Grypie mówimy STOP”, „3 minuty dla ZDROWIA”, „Aktywny, zdrowy SENIOR” czy też Szkoły Rodzenia „BOBAS”.

  SPZOZ w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE