Więcej
  Strona głównaInstytucjeFinał konkursu „Stawiam na LOkalne Eko”

  Finał konkursu „Stawiam na LOkalne Eko”

  Zakończenie roku szkolnego to także finał konkursu „Stawiam na LOkalne Eko” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum Ogólnokształcące w Warce. Poznajcie nagrodzone prace!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum im. P. Wysockiego w Warce wspólnie realizują projekt „Lokalnie ekoLOgiczni” w ramach Programu Aktywni Obywatele. Projekt został zainicjowany, aby rozbudzać w lokalnej młodzieży poczucie odpowiedzialności za ochronę klimatu.

  Licealiści w ramach konkursu tworzyli pomysły na kampanię społeczną. Ich zadaniem było przygotować plakat, grafikę promującą Edukacyjną Warecką Ścieżkę Nadpiliczną.

  Co ważne każdy z uczestników włożył wysiłek by poznać lepiej to miejsce, odkryć jego zasoby przyrodnicze i potencjały, które stały się bazą do tworzenia grafik. Mamy nadzieję, że to tylko początek włączania się młodzieży tutaj lokalnie i ekologicznie.

  Ważną częścią kampanii było dostrzeżenie, że możemy być ekologiczni- dbając i doceniając zielone miejsca wokół nas. Możemy znaleźć dla siebie przestrzeń nie niszcząc środowiska, a edukacja ekologiczna dzieje się tuż obok nas i możemy być jej częścią.

  Realizacja konkursu nie byłaby możliwa gdyby nie fundatorzy nagród. Dziękujemy fundatorom za włączenie się do tworzenia ciekawej oferty dla zaangażowanej młodzieży. Specjalne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Dobieszyn, Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce oraz AddDesigner. Dziękujemy również Burmistrzowi Warki za objęcie wydarzenia Patronatem Honorowym.

  Gratulujemy uczniom klas pierwszych, którzy znaleźli się w gronie laureatów. Hulajnogi elektryczne otrzymali Rafał Bojarski i Wiktor Borowski. Hulajnogę wyczynową przyznano Kindze Snopczyńskiej. Wyróżnienia wręczono Marcie Ulijasz, Lenie Wrzosek oraz Mariannie Regulskiej.

  Konkurs zrealizowany w ramach projektu „LOkalnie EkoLOgiczni”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE