Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKlub Żołnierzy Rezerwy LOKNiepodległościowe strzelanie z KŻR-em w Warce

  Niepodległościowe strzelanie z KŻR-em w Warce

  9 listopada na strzelnicy w Warce odbyły się otwarte zawody strzeleckie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Sportowo-patriotyczną imprezę zorganizowali społecznicy miejscowego Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego w Warce w ramach projektu pod nazwą „Rozwój postaw patriotyczno – obronnych mieszkańców Warki i okolic” realizowanego dzięki wsparciu Programu  Działaj Lokalnie VIII organizowanego przez  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

  Rywalizacja

  Na strzelnicy rywalizowano w dwóch kategoriach, tzn. młodzieżowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów oraz dla dorosłych. W konkurencji karabin centralnego zapłonu strzelano na dystansie 100 metrów. Każdy uczestnik oddał 13 strzałów, z których 10 najlepszych liczono do punktacji. W zawodach wzięło udział 71 osób, w tym 40 uczniów szkół z gminy Warka oraz z Jasieńca a także żołnierze z JW 3411 w Ogrodzienicach oraz rezerwiści ze Związku Żołnierzy LWP Oddział Grójec.

  Wojciechowscy nie dali szans innym

  W kategorii otwartej zwyciężył Michał Wojciechowski z Warki z wynikiem 92 pkt. Drugi był Sebastian Szcześniak z 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach – 89 pkt., a trzecie miejsce zajął Dawid Walczak z Grójca – 87 pkt. Czwarte miejsce przypadło Wojciechowi Szpakowi nauczycielowi z Jasieńca – 86 pkt., piąty był Józef Paradowski z JW 3411 z Ogrodzienic – 83 pkt. i szósty z wynikiem 82 pkt. Jacek Gajewski.

  W kategorii młodzieżowej bezapelacyjnym zwycięzcą został uczeń LO z Warki Marcin Wojciechowski, osiągając wynik 89 punktów. Wyprzedził Marcina Donicę reprezentującego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Wsi – 85 pkt. i Ewelinę Jastrzębską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce – 83 pkt. Czwarte miejsce zajął Przemysław Sieradzan z LO Warka – 82 pkt., piąty był Artur Altawęgier reprezentujący szkołę w Nowej Wsi – 79 pkt., a szósta z wynikiem 78 pkt., Katarzyna Sosnowska z ZSP Warka.

  Wareccy „Lotnicy” najlepsi w kat. szkół

  Wśród szkół licząc wynik 5 najlepszych strzelców z każdej szkoły, prym wiódł ZSP im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego “Warszawa” z Warki i wyprzedził uczniów z Jasieńca i Nowej Wsi. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali pucharami i dyplomami. W kategorii młodzieżowej Puchar Starosty Grójeckiego wręczył zwycięzcy sam fundator – Starosta Grójecki Marian Górski. W kategorii otwartej rywalizowano o Puchar Burmistrza Warki. Zwycięzca odebrał go z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w Warce Łukasza Celejewskiego. Zawodnicy za zajęte miejsca od II do VI otrzymali statuetki strzeleckie oraz dyplomy. Przy wręczaniu trofeów sportowych asystowali, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Jan Traczyk oraz Honorowy Prezes KŻR LOK im. Piotra Wysockiego w Warce płk. rez. Dariusz Kossakowski. Podczas zawodów ich uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi typami broni palnej. Wystawę zorganizował Waldemar Majewski Członek Zarządu KŻR. Zaprezentował on kilkadziesiąt egzemplarzy broni kolekcjonerskiej, sportowej i czarnoprochowej.

   

  Uczestnicy zawodów mogli rywalizować w strzelaniu z karabinów centralnego zapłonu dzięki przychylności Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, skąd dostarczono karabiny JACK B kal. 7,62 X 39. Jest to karabin kbk AK przystosowany do strzelectwa sportowego. Na zakończenie do rywalizacji poza konkursem przystąpili “zawodowcy” tj. organizatorzy, sędziowie i obsługa zawodów. Tu rywalizację wygrał sędzia główny zawodów T. Orłowski – 95 pkt. przed A. Gosem – 93 pkt.

  Sędzia Zawodów – T. Orłowski

   

  Zawody zorganizowane zostały w tamach projektu „Rozwój postaw patriotyczno-obronnych mieszkańców Warki i okolic” Programu „Działaj Lokalnie VIII” Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

  Partnerzy Samorządowi “Działaj Lokalnie”:

  • Powiat Grójecki,
  • Gmina Warka,
  • Gminna Jednostka Kultury “Dworek na Długiej” w Warce.

  Biznesowi Partnerzy Strategiczni “Działaj Lokalnie”:

  • Prima sp. z o.o.,
  • Prima 2000,
  • Bank Spółdzielczy w Warce,

  Biznesowi Partnerzy “Działaj Lokalnie”:

  • ABAKUS Kancelaria Podatkowa Zofia Rachubińska – Jasieniec
  • AUTO-KURS Transport – Szkolenie Andrzej Majewski – Warka
  • BIOWET Drwalew
  • JADŁODAJNIA Paweł Jackowski – Grójec
  • KLUCZ SERWIS Marcin Łoski – Grójec
  • ŁAZUCCY – Gospodarstwo Szkółkarskie – Jasieniec
  • PRZYBYSZEWSKI Maszyny i narzędzia do sadu i ogrodu – Konary
  • TAX SERVICE Kancelaria Podatkowa Marta Cytryńska – Jasieniec
  • TRANS-MED Dariusz Witkowski – Warka
  • TUSK DEVELOPMENT Sp. z o.o. – Grójec
  • ZIELONE WINIARY – Monika i Dariusz Bobrowscy, Grzegorz Więckowski – Warka
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE