Więcej

  Wakacje WTS’u

  To były aktywne wakacje młodych zawodników Wareckiego Towarzystwa Siatkówki. Na początku czerwca drużyna uczestniczyła w zgrupowaniu sportowym na Mazurach, a miesiąc późnej w warsztatach siatkarskich.

  Na początku lata, w dniach 24 czerwca – 2 lipca siatkarze i siatkarki uczestniczyli w Obozie Rekreacyjno-Sportowym. Pogoda dopisała, a w ośrodku wypoczynkowym w Żabińce czekało mnóstwo atrakcji.

  W miarę możliwości staraliśmy się korzystać z uroków pobliskiego jeziora, gdzie plażowaliśmy, pływaliśmy i braliśmy udział w rywalizacjach sportowych. Ponadto budowaliśmy tratwy, dwukrotnie wybraliśmy się też na wyprawę kajakową.

  Nie mogło zabraknąć akcentu sportowego. Na dwóch boiskach codziennie trenowaliśmy piłkę siatkową doskonaląc technikę i rozgrywając mini turnieje. Do naszego użytku było również boisko piłkarskie, z którego chętnie korzystali chłopcy, koszykarskie i tenisa ziemnego.

  Podczas obozu poznawaliśmy tajniki survivalu: budowaliśmy szałasy i rozpalaliśmy ognisko za pomocą krzesiwa, wzięliśmy udział w grach terenowych. Nie lada gratką były warsztaty strzeleckie, podczas których obozowicze wzięli udział w szkoleniu z broni pneumatycznej. Ciekawą formą aktywności okazało się łucznictwo i zawody Arche-Tag.  Świetnie bawiliśmy się też podczas rywalizacji Team Building i korzystając z dmuchanych atrakcji Bumper Ball, Siatkonogi i Małych Gladiatorów. Standardowo odbyła się dyskoteka, ognisko, wieczór gier video i planszówek.

  Podczas pobytu uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach poznając okoliczne miasta. Odwiedziliśmy Gizycko, gdzie odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Udaliśmy się też do miejscowości Ryn gdzie zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki, a następnie wieżę widokową oraz promenadę.

  10 dni na kolonii upłynęło błyskawicznie! Organizatorem obozu był Klub Sportowy Studzianki wspólnie z trenerami WTS Warka.

  Następnie w dniach 24-28 lipca odbyły się warsztaty siatkarskie. Zajęcia prowadzone były w hali sportowej CeSiR Warka, na basenie, boiskach plażowych nad Pilicą i w sali gimnastycznej PSP 2. Pod okiem trenera Krzyśka i trenerki Kingi nasi młodzi zawodnicy doskonalili odbicia, poruszanie po boisku i start do piłki, zagrywkę dolną i górną oraz rozegranie piłki. Doskonaliliśmy też grę w konfiguracjach od 1×1 do 4×4. Poza tym rozegraliśmy mini turniej singli, w którym najlepsi okazali się: I miejsce Mati Warda, II miejsce Antek Ślusarski, III miejsce ex aequo Fabian Błaszczak i Ola Sowa, IV miejsce Zosia Kuźma. Gratulujemy wyników i sportowego zaangażowania wszystkim uczestnikom letnich warsztatów siatkówki! Za pomoc w realizacji i dobrą współpracę, dziękujemy Pani Dyrektor PSP nr 2 w Warce Agnieszce Dunst, a także Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  Wakacje powoli dobiegają końca, a my powoli szykujemy się do następnego sezonu. Szczegółowe informacje dotyczące treningów niebawem na naszym fb WTS Warka Kids.

  WTS Warka

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE