Więcej
  Strona głównaInstytucje#MłodziMająGłos – Debata młodzieży w Zespole Szkół na Obwodowej

  #MłodziMająGłos – Debata młodzieży w Zespole Szkół na Obwodowej

  O zaangażowaniu młodzieży mówi się dużo, ale nie zawsze dobrze.  Zadając temu kłam młodzież Zespołu Szkól w Warce wraz z Tomaszem Rawskim – radnym Gminy Warka zorganizowała panel dyskusyjny pod hasłem #MłodziMająGłos, na który zostali zaproszeni przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Warka. Celem debaty było zastanowienie się, czego brakuje młodym ludziom w naszym mieście, biorąc pod uwagę takie obszary jak:

  • edukacja i kultura
  • czas wolny, rekreacja, sport
  • praca, rozwój zawodowy, biznes
  • polityka i samorząd.

  Podczas panelu, prowadzonego przez Tomasza Rawskiego, młodzi ludzie pracując w grupach: PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ zastanawiali się nad trzema kwestiami:

  • Czego brakowało młodym ludziom w Warce 5 lat temu i co wówczas należało zrobić, aby te problemy rozwiązać?
  • Czego aktualnie brakuje młodzieży w Warce?
  • Czego młodzi ludzie mogą potrzebować za 5-10 lat, z jakimi wyzwaniami będą się mierzyć, na które już teraz miasto powinno się przygotować?

  W otwartej debacie uczestnicy stworzyli dekalog pomysłów, który zostanie przekazany przez młodzież Burmistrzowi Miasta Warka podczas sesji Rady Miejskiej. Być może niektóre pomysły zostaną w sferze marzeń, ale… niektóre uda się zrealizować.

  Spotkanie w ZS Warka obfitowało w bardzo interesujące pomysły, celne uwagi i spostrzeżenia dotyczące naszego miasta. Pokazało ogromne zaangażowanie młodzieży, jej otwartość na pracę w jednostkach samorządowych.

  To nie koniec działań młodych ludzi w ramach #MłodziMajągłos pod czujnym okiem Tomasza Rawskiego,  ale o tym w kolejnych odsłonach.

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE