Więcej
  Strona głównaOrganizacjeZostań Przyjacielem Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Zostań Przyjacielem Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Dwadzieścia lat działalności Stowarzyszenia W.A.R.K.A. to historia od próby odczarowywania szarej codzienności przez organizację wydarzeń dla mieszkańców, po projekty rozbudzające społeczną energię, nie tylko w mieszkańcach gminy Warka, ale i całego powiatu.

  Zaczęło się zupełnie niepozornie – z inicjatywy młodych ludzi, którzy zapragnęli, aby w ich rodzinnym mieście – Warce – zaczęło się dziać coś ciekawego.  I tak bez większego planu, pod wpływem impulsu organizowane były maratony filmowe, imprezy okolicznościowe (np. Andrzejki), czy też koncerty na nadpilickiej Przystani. Dzięki ich otwartości na potrzeby drugiego człowieka, a także determinacji stosunkowo szybko w niewielkim mieście, jakim jest Warka, udało się stworzyć jedną z najprężniej działających na Mazowszu organizacji pozarządowych. Z okazji 20-lecia działalności Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał jej odznaczenie – medal honorowy „Pro Masovia”. Doceniony został całokształt działań na rzecz regionu oraz zaangażowanie w sprawy lokalne.

  Jesteśmy jedyną parasolową organizacją w regionie. Oznacza to, że zapewniamy pomoc i wsparcie innym, mniejszym organizacjom. Staramy się wspierać aktywność osób poprzez dawanie narzędzi i wsparcia, rozbudzanie do działania i zmiany na rzecz swojej społeczności – mówi Andrzej Zaręba, społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Aktualnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. realizuje kilka flagowych działań. – Lokalny konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”, Jabłkowa Warka, a potem Szlak Jabłkowy w Największym Sadzie Europy, aktywizacja seniorów z powiatu grójeckiego, duże wydarzenia plenerowe tj. piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski, Seniorada, Światowy Dzień Jabłka, ostatnio także „Lato nad Pilicą” są sukcesem Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – mówi Dorota Kołakowska, Dyrektor Biura.

  Stowarzyszenie działa na rzecz społeczności lokalnej. Zachęcamy do dołączenia do grona Przyjaciół Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Dzięki Państwa wparciu możemy jeszcze prężniej i skuteczniej działać, by tworzyć aktywną i zaangażowaną społeczność gminy Warka.

  Darowiznę można wpłacić na rachunek: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. BS Warka 61 9154 0005 2001 0098 3361 0001 z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe”. Dostępna jest także opcja szybkiego przelewu lub BLIKIEM. Szczegóły na www.stowarzyszeniewarka.pl w zakładce „Wesprzyj”.

  Warto dodać, że darowiznę wpłaconą na konto organizacji pozarządowej można odliczyć od podatku! – dodaje Andrzej Zaręba.

  ————————————————————————–

  Jeśli chcesz, by Twoja firma dołączyła do grona Firm Przyjaznych Społecznie – skontaktuj się z nami:

  Marzena Pawłowska,

  kom. 506 326 445,

  e-mail: mpawlowska@stowarzyszeniewarka.pl 

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE