Więcej
  Strona głównaInstytucjeZłote SKO w Michałowie

  Złote SKO w Michałowie

  Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to rywalizacja, w której PKO BP nagradza najlepsze szkoły i nauczycieli. Tych, którzy z wielką pasją i profesjonalizmem realizują założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

  Celem konkursu jest m.in. praktyczna edukacja ekonomiczna, kształtowanie postaw przedsiębiorczości, promowanie zdrowego stylu życia oraz wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, realizowanych w ramach programu SKO przez nauczycieli.

  Dzięki SKO PKO Banku Polskiego, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje oraz poznawać nowe obszary wiedzy wykraczającej poza podstawę programową, w tym z zakresu szeroko pojętych finansów, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy i cyberbezpieczeństwa.

  W ramach rywalizacji konkursowej nauczyciele przygotowują elektroniczne prezentacje przedstawiające działania i osiągnięcia szkoły oraz opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji. np. organizację w szkołach wydarzeń ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, naukę zasad bezpiecznego poruszania się w sieci, czy edukację ekonomiczną w praktyce. Do finalnego wyniku wliczały się również punkty zdobyte przez szkoły w ogólnopolskim Teście wiedzy SKO.

  Właśnie takie działania podejmowali uczniowie PSP w Michałowie pod kierunkiem opiekuna SKO – p. Elżbiety Chojnackiej.

  Szkolna Kasa Oszczędności przy PSP w Michałowie od 25 lat działa niezwykle prężnie.

  Na platformie internetowej SzkolneBlogi.pl opiekunka prowadzi blog „SKO w Michałowie”, na którym dokumentowane są wydarzenia związane z działalnością organizacji i szkoły. Efektem ponadprzeciętnych działań uczniów, pod nadzorem opiekunki SKO, jest bardzo wysoka lokata w regionie i kraju. Ostatnio michałowska SKO ponownie znalazła się

  w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli, organizowanego przez PKO BP i zajęła I miejsce w regionie mazowieckim. Tym samym jest w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce, które działają w programie SKO.

  Opiekunka i członkowie SKO zachęcają wszystkich do częstego odwiedzania prowadzonego bloga i oddawania głosów, które są ważne i bardzo potrzebne w konkursie „SKO – Blog Miesiąca”.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE