Więcej
  Strona głównaInstytucjeGmina Warka nagrodzona za "oświatę"

  Gmina Warka nagrodzona za „oświatę”

  W niewątpliwie trudnych dla samorządu terytorialnego czasach Gmina Warka prowadzi działania sprzyjające rozwojowi szkół i placówek oświatowych zapewniając właściwą bazę lokalową i kadrową oraz środki do realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Naszym ogromnym osiągnięciem jest utrzymanie dotychczasowej sieci placówek oświatowych. Dzięki przemyślanej i rozsądnej polityce kadrowej udało się w Gminie Warka uniknąć zwolnień nauczycieli. To duży sukces!

  Władze Warki stawiają na edukację. W ostatnich latach powstała bardzo dobra baza sportowa w Szkołach, spełniająca przyjęte standardy i wymogi.

  Nacisk na optymalne wyposażenie szkół, zaangażowanie gminy i nieustanne wychodzenie naprzeciw potrzebom edukacyjnym uczniów daje wymierne rezultaty chociażby w postaci wyższych od średnich w powiecie grójeckim wyników ze sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalnego. Gmina Warka efektywnie wspiera edukację najmłodszych. Dowodem na to jest rozpoczęcie realizacji inwestycji: budowa nowego Przedszkola Samorządowego. Obiekt ten będzie zaprojektowany na przyjecie 250 dzieci w 10 oddziałach. Warto w tym miejscu podkreślić, iż ponad 80 procent dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkałych w gminie Warka uczęszcza do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych na jej terenie.

  Zaangażowanie władz samorządowych w działania na rzecz oświaty doceniła Kapituła Nagród „Liderzy Regionu 2013” przyznając Gminie Warka wyróżnienie w kategorii Samorząd – Oświata.

  Lider OSWIATA zm

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE