„Wsiąść do pociągu”

„Wsiąść do pociągu”

To słowa piosenki zachęcającej do muzycznej podróży, podczas widowiska muzycznego, które odbyło się w ubiegłą sobotę 28 lutego 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. S. Marciniaka w Warce. Spektakl był finałem projektu „Podróż muzyczno-taneczna na przestrzeni lat” w ramach „Działaj lokalnie”, który był niezwykłym wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście, a Wareckie Gimnazjum po raz kolejny gościło mieszkańców Warki i okolic.

Występ sprawił, że faktycznie można było przenieś się w czasie wspominając jak bawiono się i śpiewano dawniej, a jak jest obecnie. Muzyczny pociąg z prędkością „Pendolino” przenosił począwszy od lat ‘60… aż po współczesność, gdzie można było usłyszeć szlagiery tamtych lat m.in. – Anny Jakubowicz, The Beatles, Czesława Niemena, Abby, Michaela Jacksona, Maryli Rodowicz i inne w wykonaniu chóru szkolnego wraz z dyrygentką Katarzyną Ambroży. Uwagę przyciągnęli tancerze pod kierunkiem p. Katarzyny Szeląg-Luśniewskiej, prezentując różnorodne tańce jak np. walc wiedeński, rock’and ‘roll, czy niezwykle widowiskową choreografię do piosenki „My Słowianie”. Całości efektu dopełniała wymowna, idealnie dopasowana do scenariusza scenografia przygotowana przez uczniów pod kierownictwem p. Agnieszki Tomczyk. Nie zabrakło również wymiany poglądów pokoleń na temat muzyki i tańca, które przedstawiła młodzież przygotowana przez Annę Ambroży, będącą jednocześnie koordynatorem w/w projektu.

To przedsięwzięcie pozwoliło młodym ludziom poznać różnorodne style w muzyce czy tańcu, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz dało możliwość spędzenia w sposób miły i kulturalny czasu poza nauką. Zaangażowanie młodzieży przyczyniło się także do wzajemnej integracji oraz do krzewienia kultury w naszym mieście i zaowocowało pieknym występem, który wprawił w zachwyt niejednego widza. Dla licznie przybyłych był „ucztą muzyczną”, która na długo pozostanie w pamięci. Warto jest podejmować takie działania, gdyż jak skomentowała koordynatorka projektu Anna Ambroży „dzięki współpracy wielu osób i instytucji można wiele osiągnąć”, a słowa piosenki finałowej: „Wspólna praca połączyła nas…” jest potwierdzeniem tego jak ważne są takie chwile w życiu. Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na „słodki poczęstunek” przygotowany przez rodziców będącymi także współautorami projektu.

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Zobacz galerię zdjęć TU

 1. Partnerzy Samorządowi “Działaj Lokalnie”:
 • Miasto i Gmina Warka
 • Powiat Grójecki
 • Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” w Warce

03 - Partnerzy Samorzadowi - Projekty z gminy Warka

 1. Biznesowi Partnerzy Strategiczni  “Działaj Lokalnie”: 
 • TRANS-MED – Dariusz Witkowski (gmina Warka)
 • PRZYBYSZEWSKI – Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu – Konary (gmina Warka)
 • PRIMA Sp. z o.o. (gmina Warka)
 • BIOWET DRWALEW S.A. (gmina Chynów)

04 - Biznesowy Partner Strategiczny - Wszyscy

 1. Biznesowi Partnerzy  “Działaj Lokalnie”:
 • ABAKUS Kancelaria Podatkowa – Zofia Rachubińska (gmina Jasieniec)
 • KULCZ SERWIS – Marcin Łoski (gmina Grójec)
 • ŁAZUCCY Gospodarstwo Szkółkarskie (gmina Jasieniec)
 • AUTO-KURS Transport i Szkolenie – Andrzej Majewski (gmina Warka)
 • TAX SERWICE s.c. Kancelaria Podatkowa – Marta Cytryńska (gmina Grójec)
Udostępnij:
← AUTO-KURS... kurs na lokalny rozwój 270 „urodziny” Kazimierza Pułaskiego →

Dodaj komentarz