Wielki „Artysta” w DKF-ie

Kino, Kultura 17 marca 2015
Wielki „Artysta” w DKF-ie

Dyskusyjny Klub Filmowy „Jasminum” działający przy grójeckim kinie zaprasza w najbliższy piątek 20 marca o godz. 18:00 na pokaz „Artysty” – największego wygranego Oscarów 2012, zdobywcy statuetek za: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy reżyser, najlepsze kostiumy i najlepszą muzykę. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Jackiem Zygadło, operatorem, reżyserem, scenarzystą filmowym i telewizyjnym.

„Artysta” to budzący zachwyt krytyki i miłośników kina namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina. Film po mistrzowsku łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań nowoczesnego widza. To akcja, śmiech i łzy oraz, mimo pozorów, wycieczka do niezwykle barwnego świata. Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin (Dujardin) podzieli los „wielkich zapomnianych”? Czy płomienna miłość, która wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller (Bejo) zainspiruje go do walki o miejsce w świecie „nowego” Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

Po seansie odbędzie się spotkanie z Jackiem Zygadło, operatorem, reżyserem, scenarzystą filmowym i telewizyjnym. Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV PWSFTviT w Łodzi. Pracował w Przedsiębiorstwie Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe” jako operator kamery i operator obrazu. Pracował w latach 80. W Stanach w stacji TV ABC jako operator obrazu. Od 1992 roku pracuje w TVP, zaś w latach 2001 – 2009 był Dyrektorem Ośrodka Serwisu TVP. Jacek Zygadło jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

20 marca (piątek) godz. 18:00

Bilety 14 zł

artysta-plakat

Udostępnij:
← Kino Grójec: Asterix i Obelix - Osiedle Bogów Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus? →

Dodaj komentarz