O czym mówi charakter naszego pisma?

O czym mówi charakter naszego pisma?

Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprezentuje Państwu wykład z zupełnie nowej dziedziny wiedzy – psychografologii. Chodzi o analizę graficzną naszego pisma ręcznego i wyciąganie stąd wniosków na temat osobowości piszącego, jego uzdolnień, podatności na choroby itd. To nie magia, nie czarodziejstwo – to nauka, która posiada swoje z dawna ustanowione zasady i licznych przedstawicieli na całym świecie.

Badając pismo bierze się pod uwagę jego rozplanowanie na kartce, siłę nacisku, kąt i kierunek nachylenia liter oraz ich rozmieszczenie w trzech strefach poziomych. Ważne są też sposoby stawiania kropek, kresek przekreślających litery oraz różne zapętlenia i ozdobniki.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ile może o nas powiedzieć sam tylko podpis złożony pod dowolnym tekstem.

Ciekawostka dla historyków: zabytkowe listy i pamiętniki są znakomitym źródłem do poznania osobowości wybitnych postaci kształtujących dzieje świata.

Otrzymamy dziś pewną pulę wiadomości psychografologicznych, ale musimy pamiętać, że do ich praktycznego zastosowania należy podchodzić bardzo rozsądnie. Żeby wydawać psychologiczne opinie o innych osobach (także o sobie samym), trzeba posiadać ogromną wiedzę, doświadczenie oraz poczucie odpowiedzialności. Inaczej możemy wyrządzić komuś dotkliwą krzywdę – nawet bez złych intencji. Z taką wiedzą należy postępować tak, jak z lekarstwem i nie biegać po poradę do ,,Goździkowej”.

Podczas tego spotkania będziemy już mogli popróbować swoich sił w tej dziedzinie, interpretując wybrane elementy pisma.

Będziemy też mogli poprosić o analizę własnego – możemy dowiedzieć się czegoś naprawdę zaskakującego…

Wykład pod tytułem „O wszystkim, co można wyczytać z charakteru twojego pisma” poprowadzi psychografolożka: Anna Cendrowicz.

Dworek na Długiej, czwartek – 22 października, godz. 1730

Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej

 

Plakat WAW - Pismo

Udostępnij:
← Konkurs Plastyczny "Wszystko dla Ojczyzny - nic dla mnie" Twoje Niebo na Śpiewaj przy Farnej →

Dodaj komentarz