Dotknij historii Warki

Dotknij historii Warki

Z wielką radością i satysfakcją zapraszamy do zwiedzania wystawy stałej „Warka – miasto dotknięte historią”. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających już od 5 grudnia 2015 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.Oto dzięki staraniom Dyrekcji i Pracowników Muzeum, Burmistrza Dariusz Gizki i Rady Miejskiej Warki oraz wielu wareckich Społeczników – oddajemy do Państwa dyspozycji ekspozycję poświęconą historii Warki.
Jest to możliwe także dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe, Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, a także wsparciu Sponsorów: Grupy Żywiec SA – Browar WARKA, firmy Prima Group oraz Warwin SA.
Udostępnienie wystawy, to nie tylko otwarcie nowej karty wareckiego muzeum, ale także dla miasta i gminy Warka. To piękne i niezwykle cenne, że będziemy mogli podzielić się historią naszej małej Ojczyzny ze Zwiedzającymi. W dziejach grodu nad Pilicą, niczym w zwierciadle, odbijają się losy Polski: od średniowiecza, przez „potop” szwedzki, powstania narodowe, II wojnę światową i podnoszenie się z gruzów do rozwoju w następnych latach.
Wystawa „Warka – miasto dotknięte historią” łączy tradycję z nowoczesnością. Oryginalne pamiątki historyczne sąsiadują tu z urządzeniami multimedialnymi. Wszystko to, po to, aby nie tylko uatrakcyjnić i unowocześnić przekaz, ale przede wszystkim, żeby powiększyć warstwę edukacyjną ekspozycji. Dlatego, dzięki multimediom, znajdziecie tu Państwo: bazę wiedzy o Warce, edu – grę o dawnych zawodach, elektroniczny katalog produktów Fabryki Okuć Budowlanych „Bracia Lubert”, poruszany gestem komiks o Piotrze Wysockim czy wspomnienia wojenne mieszkańców Warki.
Zapraszamy Państwa na wzruszający i inspirujący spacer po historycznej mapie naszego miasta. Jesteśmy przekonani, że wystawa okaże się szczególnie ważna dla społeczności szkolnych. Wierzymy w to, że młodzi ludzie odkryją w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego nowe miejsce, w którym wszystkimi zmysłami dotkną ciekawej historii.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy od 5 grudnia, zapraszamy do Warki!
Burmistrz Warki – Dariusz Gizka
Dyrektor Muzeum – Iwona Stefaniak

info.Muzeum

Warka - zaproszenie na wystawę

 

 

mkidn_01_cmyk

Zadanie pn. „Stworzenie stałej wystawy muzealnej „Warka – miasto dotknięte historią”” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij:
← 185. rocznica Powstania Listopadowego To był bardzo „Dobry Wieczór” →

Dodaj komentarz