Otwórz oczy, zobacz więcej! Jasełka w Konarach

Otwórz oczy, zobacz więcej! Jasełka w Konarach

Tradycyjnie w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach odbyła się 14 grudnia 2015 roku Wigilia Środowiskowa z udziałem uczniów, pracowników szkoły oraz społeczności lokalnej. Warunki lokalowe pozwalają na organizowanie tak dużych uroczystości, które gromadzą nie tylko rodziców, ale też dziadków i wielu przyjaciół szkoły. Tym razem nie zawiedli ani rodzice, ani dziadkowie, a poza tym uroczystość uświetnili: pani Krystyna Kurach –przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Warce, pani Danuta Sadowska – prezes Towarzystwa Przyjaciół Warki  mieszkanka Konar, pan Jerzy Kołodziejski –radny Rady Miejskiej w Warce od lat zaprzyjaźniony z szkołą w Konarach, pan Tadeusz Sobieraj – radny Rady Miejskiej , sołtys Konar, komendant OSP w Konarach .

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Lidia Grzegorek pięknym świątecznym przesłaniem zaczerpniętym z motta jasełek ,, Otwórz oczy, zobacz więcej’’. Ze sceny popłynęły piękne polskie kolędy w wykonaniu cudnych dziecięcych głosów przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela muzyki Zbigniewa Rechni. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, którego nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Tegoroczne jasełka wystawione zostały w  nowoczesnej konwencji pod kierunkiem p. Agnieszki Kamińskiej i Urszuli Grudzień. Przy żłobie w Betlejem  pojawili się owszem tradycyjnie pasterze, ale też przybyły różowe zajączki, a także wszędobylscy paparazzi nie dający zasnąć Bożej Dziecinie. Akcja jasełek przeniosła się w końcu na plebanię, gdzie ksiądz proboszcz próbował prostować pogmatwane drogi życiowe swoich parafian. Mali aktorzy czuli się docenieni, słysząc gromkie brawa.

Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni do wigilijnego stołu przygotowanego tradycyjnie przez rodziców . Rozmowom i śpiewaniu kolęd nie było końca. Otworzyły się nie tylko oczy, serca również.

Udostępnij:
← Nasz naród jak lawa… Narodowe powstania miały i wciąż mają dla nas SENS! Głosuj na Piotra Plesiewicza! →

Dodaj komentarz