Rekordowy finał WOŚP w Warce!

Rekordowy finał WOŚP w Warce!

10 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – po raz kolejny Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zorganizowała także sztab w Warce. Jak się okazało był to finał, który przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. W dniu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki wolontariuszom udało się zebrać aż 34 084,96 zł! Po zakończonych licytacjach kwota ta zwiększyła się do 34 628,52 zł! Udało się pobić zeszłoroczny rekord o ponad 10 tysięcy złotych! Tego roku Warka grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już od soboty 9 stycznia.

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warce obfitował w wiele wydarzeń, które pozwoliły uzyskać tak wysoki wynik:

W sobotę 9 stycznia w Centrum Sportu i Rekreacji pod znakiem WOŚP odbył się trening BOKWA, który poprowadziła Jola Gawrońska. Następnie rozegrał się mecz III Ligi Koszykówki Mężczyzn drużyn: Pułaski Warka kontra UKS Żyrardów z wygraną dla wareckiej drużyny! Oprócz sobotnich sportowych wydarzeń dostarczyliśmy wareckiej publiczności dużą dawkę muzyki. W Sezam da Club odbyły się koncerty podczas których swoją muzykę zaprezentowali: Pazi i M., Dj BlueNote, Cienki Cin. Podczas występów każdy mógł otrzymać swoje profesjonalne zdjęcie za jedyne 5 zł, które w całości zostało przekazane na WOŚP.

W niedzielę 10 stycznia w dzień wielkiego finału od 06:00 na ulice Warki oraz okolicznych miejscowości wyruszyli wolontariusze z kwestarskimi puszkami. Z uśmiechem na ustach i entuzjazmem zbierali fundusze zarazem świetnie się bawiąc.

Tego dnia w Zajeździe na Winiarach odbyło się wiele działań na rzecz WOŚP… Klub Fantastyki i Gier Planszowych WARG rozegrał planszówkowe starcia, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej oraz zwycięzców kolędowej edycji konkursu mini Warka Music Show. Wszyscy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia dzięki Fotobudce Bum Cyk Cyk, która przekazała część dochodów do WOŚPowej puszki. W niedzielny wieczór w Sezam da Club wszyscy obecni bawili się przy muzycznych dźwiękach Dj Mariano. Również wareckie Morsy włączyli się w finał i zorganizowali specjalny pokaz kąpieli w zamarzniętej Pilicy. Tak jak w całej Polsce również w Warce o 20:00 zabłysnęło „Światełko do nieba”.

Po przeliczeniu wszystkich zebranych środków w Dworku na Długiej przedstawiciele wareckiego sztabu udali się do warszawskiego studia TVP 2, aby przekazać w prezencie wareckie jabłka, które promował sam Jurek Owsiak wraz z Marcinem Majewskim – sponsorem i współorganizatorem sztabu w Warce. ZOBACZ RELACJĘ TU.

Organizator wareckiego sztabu – Dworek na Długiej serdecznie dziękuje wszystkim 76 kwestującym osobom za zaangażowanie i wielki entuzjazm podczas tegorocznego finału. Dziękujemy opiekunom grup wolontariuszy: Marzenie Jankowskiej – Nowa Wieś, Marioli Bienias – Wrociszew, Iwonie Sokołowskiej – Michałów, Sławomirowi Madejowi – Grabów nad Pilicą. Dziękujemy osobom zaangażowanym w koordynację sztabu: Jan Marchocki – finanse, Wiktoria Szeląg – dokumentacja fotograficzna, Marcin Majewski – logistyka, Łukasz Różycki – organizacja koncertów, Kamila Witkowska, Magda Firlik, Maciek Leszko – pomoc organizacyjna.

Dziękujemy Zajazdowi na Winiarach oraz Restauracji Albero za przygotowanie posiłków dla wareckich wolontariuszy.

Koordynator wareckiego sztabu WOŚP działającego w „Dworku na Długiej” – Kamila Gostkowska.

 

Wolontariusze, którym udało się zebrać największe kwoty na rzecz WOŚP:

 

Emilia Wojtas

Wiktoria Wesołowska

Natalia Górzyńska i Zuzanna Walczak

Małgorzata Kęsik

Zuzanna Pietrzycka

 

Wolontariusze WOŚP 2016:

 

Bartosz Adamczyk

Irena Arsieniewa

Klaudia Białek

Damian Chajęcki

Bartłomiej Chojnacki

Aleksandra Cichońska

Kornelia Dacka

Marianna Dąbrowska

Filip Dębski

Angelika Dubińska

Weronika Dudek

Amelia  Dyga

Paweł Fołtyn

Angelika Garczyńska

Wiktoria Gąsior

Żaneta  Górecka

Natalia  Górzyńska

Aleksandra Grzesikiewicz

Julia Gwardys

Anna Jachimowicz

Kosma  Jaszczyk

Weronika Jeżewska

Daria Jeżewska

Damian Kacprzak

Julia Kacprzyk

Aurelia Kalbarczyk

Adrian  Kaliński

Małgorzata Kęsik

Agata Kłos

Adrian  Kobus

Oliwia Kołodziejska

Wiktoria Koprzywa

Damian Korlak

Klaudia Kowalska

Klaudia Kuna

Marika  Kwiatkowska

Natalia  Kwiatkowska

Amelia  Leszczyńska

Luiza Lutek

Bartłomiej Łuszczek

Kinga Łuszczyk

Sławomir Madej

Weronika Malinowska

Jakub Marciszewski

Kacper  Mazur

Kinga Najda

Adam Nowakowski

Aleksandra Okrasa

Magda Okrój

Tomasz Piasecki

Zuzanna Pietrzycka

Aleksandra Poruszek

Katarzyna Potryralska

Aleksandra Sachanowska

Piotr Sinior

Natalia  Skoczek

Natalia  Skrzypczak

Angelika Słowińska

Jakub Sobczak

Wiktoria Szeląg

Joanna Szymańska

Piotr Traczyk

Eliza Wargala

Wiktoria Wesołowska

Magdalena Wiewióra

Kamil Witkowski

Sara Wojciechowska

Emilia Wojtas

Weronika Zatorska

Emilia Zwierzchowska

Marta Żelechowska

Michał Żyła


Osoby wspierające wolontariuszy z puszkami WOŚP:

Paulina Birke

Jakub Orlik

Agnieszka Poruszek

Zuzanna Walczak

Udostępnij:
← WOŚP-owy rekord we Wrociszewie! Warka mierzy wysoko z WOŚP! →

Dodaj komentarz