MIG-iem na Święto Warki

MIG-iem na Święto Warki

Tegoroczne Święto Warki swoim występem rozpocznie zespół MIG. Formację tą tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000. Ich debiutem był utwór „Co ty mi dasz”, który osiągnął ogromną popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów Disco Polo
i Dance. MIG jako jeden z nielicznych tworzy same autorskie utwory, w których można usłyszeć żywe instrumenty takie jak saksofon. Głównym pomysłodawcą, autorem tekstów
i muzyki jest wokalista zespołu – Marek.
W swej szesnastoletniej karierze muzycznej MIG wydał trzy albumy: „Czy to prawda”, „Wróć do mnie” oraz „Wymarzona”.
W roku 2011 Formacja zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Disco Polo I Dance w Ryjewie. Rok później zespół zajął pierwsze miejsce na festiwalu DISCO HIT FESTIWAL KOBYLNICA a piosenka „Jej dotyk” uzyskała tytuł Hitu Lata 2012. W 2013 roku na tej samej scenie z utworem „Dziewczyna z sąsiedniej ulicy” formacja zajęła drugie miejsce. Tego samego roku na festiwalu w Ostródzie grupa wykonała utwór „Jej dotyk”, który zakwalifikował się do Gali Finałowej ” Disco Polo Hit Wszech Czasów”. Na swoim koncie mają wytęp na Wielkiej Gali Disco Polo „Kiedyś i Dziś” w Sali Kongresowej w Warszawie.
Rok 2014 również okazał się być szczęśliwy dla zespołu Mig . Po sukcesie z utworem ” Miód malina” grupa wydała dwa single ” Nie ma mocnych na Mariolę oraz ” Wymarzona” , które okazały się być wielkimi przebojami, odnotowującymi na swoim koncie miliony odsłon na kanale YouTube .
4 lipca 2015 na Polo Tv Hit Festival Szczecinek 2015 Mig obchodził swój jubileusz czyli 15-lecie istnienia zespołu. Tego dnia również zdobył tytuł Super PREMIERY za utwór „Wymarzona”.
Obecną nowością grupy jest utwór „Ta malutka blondynka” która także cieszy się niezwykłą popularnością.

Udostępnij:
← Wspomnienie z wakacji w Muzeum Pułaskiego Wareckie świętowanie z Invox i Eratox! →

Dodaj komentarz